Спеціальність
Освітньо – професійний ступінь – фаховий молодший бакалавр
Кваліфікація – Фаховий молодший бакалавр з агроінженерії
Термін навчання:
· на базі 9 класів – 3 роки 10 міс.
· на базі 11 класів – 2 роки 10 міс.
Ліцензований обсяг прийому – 100 осіб.
На відділенні працюють висококваліфіковані викладачі:
Андрощук Олена Володимирівна – завідувач відділенням «Механізація». викладач вищої категорії, викладає дисципліни «Українська мова», «Українська література», «Українська мова за професійним спрямуванням».
Кривичун Михайло Дмитрович – заступник директора з навчальної роботи, викладач вищої категорії, викладач-методист, викладач н. д.«Машини і обладнання для тваринництва»
Науменко Ігор Петрович – викладач вищої категорії, викладач-методист, викладач н. д. “Взаємозамінність, стандартизація і технічні вимірювання”, “ПДР”, “Основи керування автомобілем”
Дубинецький Ігор Олександрович – заступник директора з навчально-виробничої роботи, викладач вищої категорії, викладач н.д. “ПДР”, “Основи керування автомобілем”
Мельник Ольга Миколаївна – голова циклової комісії технічних дисциплін, викладач вищої категорії, викладач-методист, викладач н. д. «Основи нарисної геометрії та інженерна графіка»
Гарник Володимир Романович – викладач вищої категорії, викладач-методист, викладач н. д. «Сільськогосподарські машини та їх використання»
Цикалюк Юрій Олексійович – викладач вищої категорії, кандидат технічних наук, викладач-методист, викладач н. д. «Трактори і автомобілі»
Герасимчук Анатолій Павлович – викладач вищої категорії, викладач н. д. «Трактори і автомобілі»
Давидов Сергій Григорович
викладач вищої категорії, викладач н. д. «Машини і обладнання в АПК»
Луць Віктор Степанович – викладач вищої категорії, завідувач заочним відділенням , викладач н. д. «Технічний сервіс та ремонт машин»
Корнелюк Леонід Павлович – викладач вищої категорії, викладач н. д. «Технічний сервіс та ремонт машин»
Шевчук Андрій Васильович – викладач вищої категорії, викладач навчальної дисципліни «Основи теплотехніки і гідравліки»
Колісніченко Володимир Вікторович – викладач І категорії, викладач н. д. «Основи охорони праці»
Корнійчук Микола Анатолійович – голова циклової комісії майстрів виробничого навчання, викладач вищої категорії, викладач н. д. «Сільськогосподарські машини»
Біляк Олена Вікторівна – викладач І категорії, викладач н. д. «Технічна механіка»
Левчук Володимир Віталійович – викладач вищої категорії, викладач н. д. “Експлуатація машин і обладнання”, “Технічний сервіс та ремонт машин”
Корнелюк Альона Іванівна – викладач II категорії н. д. «Технічна механіка»
Корнелюк Вадим Леонідович – викладач I категорії н.д. «Основи нарисної геометрії та комп’ютерна графіка»
Яковлев Віталій Валерійович – викладач І категорії, викладач технічних дисциплін спеціальності “Монтаж, обслуговування устаткування і систем газопостачання”
Івчик Віра Михайлівна – викладач ІІ категорії, викладач технічних дисциплін спеціальності “Монтаж, обслуговування устаткування і систем газопостачання”
Соловей Оксана Анатоліївна – викладач ІІ категорії, викладач н.д “Матеріалознавство і ТКМ”
Дубенецький Олександр Ігорович – викладач І категорії, викладач навчальної дисципліни “Експлуатація машин і обладнання”
Матвійчук Микола Олександрович – лаборант
З перших днів навчання на відділенні тісно пов’язане з практикою:
1. Навчальні практики з дисциплін:
· матеріалознавство і технологія конструкційних матеріалів
· будова, робота та регулювання тракторів і автомобілів
· будова, робота та регулювання сільськогосподарських машин
· експлуатація машин і обладнання в рослинництві
· технічний сервіс та ремонт машин і обладнання
· експлуатація машин і обладнання в тваринництві
2. Виробничі практики
Технологічна практика – проводиться на сучасних передових сільськогосподарських підприємствах різних форм власності.
За наслідками технологічної практики на відділенні „Механізація” проводяться науково-практичні конференції, де студенти 4-го курсу доповідають про новітні технології вирощування сільськогосподарських культур, новинки та сучасні проблеми в галузі механізації.
На конференцію запрошуються спеціалісти передових господарств.
ДЕ І КИМ МОЖЕ ПРАЦЮВАТИ?
Фаховий молодший бакалавр готується для професійної діяльності в галузі механізації виробничих процесів в рослинництві, тваринництві, підсобних підприємствах, технічному обслуговуванні машинно-тракторного парку та його зберіганні.
Фаховий молодший бакалавр призначений для роботи в державних, акціонерних, колективних, фермерських господарствах агропромислового комплексу, ремонтно-транспортних підприємствах, станціях технічного обслуговування, на посадах начальника (бригадира) виробничого підрозділу господарства, дільниць, цехів, завідуючим ремонтними майстернями, машинними дворами, пунктами і станціями технічного обслуговування, майстрами-наладчиками, майстрами-діагностиками, дільничими механіками, завідуючими обмінними пунктами на ремонтних підприємствах та структурних підрозділів агротехсервісу.
Фаховий молодший бакалавр повинен забезпечити виробництво продукції рослинництва на основі передових технологій, виробничу експлуатацію машин і обладнання на тваринницьких фермах і комплексах, виробничий процес в майстерні по ремонту і обслуговуванні машинно-тракторного парку господарства чи підприємства; організувати виробничу і технічну експлуатацію машинно-тракторного парку на основі діючих державних і Галузевих стандартів та іншої нормативної документації, організувати і здійснити заходи з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії, протипожежної охорони та охорони навколишнього середовища.
Фаховий молодший бакалавр розробляє виробничі завдання бригадам (загонам, ланкам), плани і заходи по впровадженню нової техніки на основі прогресивних технологій, технологію відновлення деталей та складових одиниць сільськогосподарської техніки, заходи щодо зниження експлуатаційних затрат на виробництво продукції, заходи матеріального і морального стимулювання членів підрозділу за якість і кількість роботи, заходи по поліпшенню у мов праці.
Фаховий молодший бакалавр бере участь в складанні планів-графіків виконання сільськогосподарських робіт та контролює їх виконання, складає плани-графіки ремонтно-обслуговуючих робіт та розподіл їх по робочих місцях, складає облікову документацію, поточні і річні звіти та заявки на придбання нової техніки, обладнання, інструменту, запасних частин та інших матеріалів, оформляє документацію на списання спрацьованих машин і обладнання, бере участь у складанні нових машин і агрегатів, проведенні складних регулювань.
Фаховий молодший бакалавр визначає номенклатуру і трудомісткість ремонтно-обслуговуючих робіт, потребу в робочій силі на виробничих площах, розраховує і комплектує машинно-тракторні агрегати, визначає їх технічно можливу продуктивність; розраховує і підбирає обладнання і устаткування для технологічних ліній по механізації виробничих процесів; розраховує і підбирає обладнання і устаткування для забезпечення оптимальних умов роботи у виробничих, службових і допоміжних приміщеннях.
Фаховий молодший бакалавр контролює використання техніки, обладнання та інших матеріально-технічних цінностей; здійснює економічний аналіз виробничої діяльності підрозділів; використовує сучасні засоби діагностики та електронно-обчислювальну техніку, для підвищення ефективності роботи машин і обладнання та продовження їх довговічності; організовує підвищення кваліфікації працівників, вивчення передового вітчизняного і зарубіжного виробничого досвіду.
НАВЧАЮЧИСЬ В КОЛЕДЖІ СТУДЕНТИ ЗДОБУВАЮТЬ РОБІТНИЧІ ПРОФЕСІЇ:
– тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії “А1”;
– водій автомобіля категорії «В» і «С».
ФАХОВИЙ МОЛОДШИЙ БАКАЛАВР ПОВИНЕН ВОЛОДІТИ:
глибокими професійними знаннями, практичними навичками і вміннями, постійно працювати над підвищенням свого культурного і професійного рівня, виховувати в собі любов до праці, відповідально відноситися до дорученої справи, проявляти ініціативу і творчість в роботі.
Після закінчення відділення «Механізація» випускники можуть продовжити навчання по скороченому терміну в Вищих агарних закладах ІІІ-IV рівнів акредитації.
ФАХОВИЙ МОЛОДШИЙ БАКАЛАВР ПОВИНЕН ЗНАТИ:
– структуру і методи розробки виробничих завдань, методику складання планів-графіків ви конання робіт та машиновикористання;
– принципи і методи планування технічних обслуговувань і ремонтів машин та обладнання;
– методику визначення номенклатури і трудомісткість ремонтно-обслуговуючих робіт;
– методику розрахунку машинно-тракторних агрегатів та шляхи підвищення їх продуктивності;
– технічну характеристику, будову, роботу і регулювання машин та обладнання;
– агротехнічні вимоги до виконання сільськогосподарських робіт;
– технологію відновлення деталей та складових одиниць;
– принцип організації робочих місць та їх оснащення;
– вимоги планово-запобіжної системи технічного обслуговування і ремонту машин;
– конструктивні особливості та методи використання засобів технічної діагностики та електронно-обчислювальних машин;
– технологію і організацію технічного обслуговування і ремонту сільськогосподарської техніки;
– принципи і методи раціонального використання будівель, ремонтно-обслуговуючого обладнання, інструменту, матеріалів та електроенергії;
– будову, роботу, регулювання, обслуговування і випробування технологічного, підіймально-транспортного та іншого обладнання;
– шляхи зниження собівартості продукції та ремонтно-обслуговуючих робіт;
– сучасні прийоми і методи вивчення передового досвіду;
– вимоги державних і галузевих стандартів та іншої нормативно-технологічної документації;
– основи організації первинного обліку техніки та інших матеріально-технічних цінностей, а також звітної документації і обліку виконаних робіт;
– вимоги стандартів до якості продукції та рекомендації щодо морального і матеріального стимулювання;
– шляхи і методи захисту навколишнього середовища від шкідливих впливів виробничого процесу;
– вимоги діючих державних і галузевих стандартів та іншої нормативної документації щодо охорони праці, навколишнього середовища та протипожежного захисту;
– методи визначення економічних показників роботи;
– форми і методи організації технічної творчості раціоналізаторської і винахідницької роботи в колективі.
ФАХОВИЙ МОЛОДШИЙ БАКАЛАВР ПОВИНЕН ВМІТИ:
– розробляти виробничі завдання і забезпечувати їх виконання;
– складати плани-графіки і обсяг сільськогосподарських робіт доводити до виконавців;
– визначати номенклатуру і трудомісткість ремонтно-обслуговуючих робіт;
– складати плани-графіки виконання робіт;
– розраховувати машинно-тракторнні агрегати, забезпечувати їх високу продуктивність;
– вивчати потребу в робочій силі та виробничих площах;
– організовувати робочі місця в майстерні та забезпечувати їх обладнанням, устаткуванням інструментом, запасними частинами і матеріалами;
– розробити технологію ремонту деталей, складальних одиниць і машин;
– здійснювати технічне обслуговування машин на основі планово-запобіжної системи;
– контролювати якість виконання робіт;
– використовувати діючі стандарти для управління якістю продукції;
– вміти використовувати засоби діагностики та електронно-обчислювальну апаратуру;
– дефектувати деталі, складальні одиниці та машини;
– організувати безперебійну роботу ремонтно-технологічного, підіймального та іншого обладнання, його технічне обслуговування, ремонт і випробування;
– складати плани і графіки приймання техніки на зберігання та постачання необхідних матеріалів, інструменту і обладнання;
– організовувати виробничий процес на основі господарського розрахунку та інших нових організаційних форм;
– планувати і організувати раціоналізаторську та винахідницьку роботу в колективі, забезпечити впровадження її наслідків та визначити її ефективність.
– розробити заходи морального і матеріального стимулювання працівників за якість продукції;
– розробити заходи по впровадженню ресурсозберігаючих технологій;-
– користуватися приладами та інструментами для визначення основних параметрів безпечної роботи працівників, розробляти заходи для забезпечення оптимальних умов роботи на робочих місцях;
– розробити заходи по охороні праці, протипожежній безпеці та охороні навколишнього середовища, контролювати їх виконання і вести облік;
– проводити навчання, інструктаж, а також розробляти інструкції з охорони праці;
– організувати навчання для підвищення професійної майстерності;
– забезпечувати безпечну експлуатацію машинно-тракторного парку, машин і обладнання у тваринництві, ремонтно-технологічного обладнання.
На відділенні проводяться різноманітні конкурси на кращі знання навчальних дисциплін, виховні заходи, конкурси фахової майстерності. Студенти беруть активну участь у проведенні коледжівських заходів: конкурс студентської творчості «Студентська осінь», КВК, “Містер коледжу”, конкурс читців та ін.