Опис ОПП Експлуатація та ремонт машин і обладнання агропромислового виробництва
Освітньо-професійна програма «Експлуатація та ремонт машин і обладнання агропромислового виробництва» для підготовки здобувачів фахової передвищої освіти за спеціальністю 208 Агроінженерія вперше затверджено і введено в дію 31 серпня 2018 року на підставі засідання Педагогічної ради Мирогощанського аграрного коледжу, протокол №1. Переглянуто і введено в дію 29 жовтня 2021 року на підставі засідання Педагогічної ради Мирогощанського аграрного фахового коледжу, протокол №2. Освітньо-професійну програму «Експлуатація та ремонт машин і обладнання агропромислового виробництва» оновлено на основі прийнятого стандарту фахової передвищої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 11.01.2022 № 15 «Про затвердження стандарту фахової передвищої освіти зі спеціальності 208 Агроінженерія галузі знань 20 Аграрні науки та продовольство освітньо‐професійного ступеню «фаховий молодший бакалавр», введеного в дію з 2022/2023 навчального року
Переглянута і затверджена педагогічною радою Мирогощанського аграрного фахового коледжу від 31 серпня 2022 року, протокол №1 і введена в дію з 1 вересня 2022 року ( наказ № 114 від 31.08.2022 р.).
В подальшому ОПП щорічно переглядалась та удосконалювалася згідно Положення про освітньо-професійні програми у Мирогощанському аграрному фаховому коледжі відповідно до пропозицій роботодавців, результатів опитування здобувачів освіти та викладачів коледжу.
Мета освітньо-професійної програми полягає у встановленні термінів, змісту, методів навчання, оцінювання осіб з визначеним ступенем освіти для підготовки фахівців, здатних розв’язувати типові спеціалізовані задачі та виконувати практичні завдання у сфері агроінженерії або у процесі навчання.
Цілі навчання: формування у здобувачів фахової передвищої освіти загальних і професійних компетентностей, необхідних для вирішення спеціалізованих завдань та розв’язування прикладних задач, пов’язаних зі застосуванням техніки і механізованих технологій виробництва, первинної обробки, зберігання та транспортування продукції, технічного обслуговування та усунення відмов, управління механізованими технологічними процесами, виробничими підрозділами, які здійснюють технічне забезпечення підприємства.
Інтереси роботодавців враховані в аспекті прагнення підготувати фахівця з розвинутими професійними компетентностями, які могли б демонструвати свої знання, уміння і навички, необхідні для здійснення фахової діяльності у галузі. Роботодавці беруть активну участь в освітньому процесі, покращенні матеріально-технічної бази, проведенні переддипломної практики у своїх організаціях та працевлаштуванні випускників. Запрошуємо всіх стейкхолдерів (здобувачів фахової передвищої освіти, випускників освітньої програми, роботодавців, представників інших груп стейкхолдерів) залишити відгуки, побажання та пропозиції для покращення освітньої-професійної програми.