«Якщо ти не можеш забезпечити безпеку країни, все інше   не має
ніякого значення». – генерал В. Залужний.

    5 грудня 2024 року, напередодні Дня збройних сил України, студенти групи  Е-21 підготували і  провели виховний захід «За Україну, за її волю, за честь і славу, за народ». Організатори  заходу  викладачі: Л. М. Бутрій і В.П. Міщук.

Зокрема, викладач історії України Л.М. Бутрій  звернулась до присутніх: -сьогодні ми  по-своєму, по-студентськи, приєднаємось до тих, хто підніме прапор Перемоги. Ми розгорнемо сторінки історії народу нашого, пригадаємо такі трагічні і, водночас, фатальні події з життя співвітчизників як: війни, революції, національно-визвольні змагання і детальніше ознайомимось із потугами формування українських збройних сил та організації захисту святої землі Української з ХХ ст. – по сьогодення.
Період Української революції та  національно- визвольних змагань  і героїчні сторінки боротьби  Армії УНР, Української Галицької Армії (УГА) і  партизанської Армії Н. Махна презентували студенти згаданої групи: Похила Владислав, Шпачинський Олександр та Яковчук Роман.                                                
Після втрати державності внаслідок складного воєнно-політичного становища в 1919 році, українці не втрачають надії жити у вільній соборній Україні та не припиняють боротьби навіть в еміграції. Організація Українських Націоналістів, що заснована в 1929 році на чолі з Є. Коновальцем у Відні, працює над створенням нових військових формувань. Ідеологією ОУН став інтегральний націоналізм – стверджувалось, що вищою метою боротьби є досягнення державної незалежності будь-яким способом. Про ОУН, армії: «Роланд», «Нахтігаль» і УПА  інформують присутніх студенти: Данилюк Анастасія і Зайчук Назар.            
Інформацію про бойові звитяги згаданих  українських військових легіонів черпаємо з підручників, додаткової літератури. А от  про героїзм, стійкість і непоборність армії ЗСУ,  бойові підрозділи якої  сьогодні піднімають прапор Перемоги, захищаючи  українські села і міста від російської орди,  довідуємось ще й з розповідей живих очевидців – наших захисників і захисниць.  До бою за Україну, за її волю, за народ стали батьки, брати і сестри наших студентів, колишні випускники освітнього закладу. Всі вони творять новітню історію України. На цьому наголосила  студентка групи Е-21 Декер Анна.

Хвилиною мовчання пом’янули всіх, хто в різні історичні часи віддав життя за Україну і пам’ятатимемо: вони захищали нас, наше право на життя, навчання, працю і щастя!

Слава Україні! Слава її Збройним Силам! Героям слава!