Цей край – історії скарбниця,
Тут б’ється серце доньки Прометея.

25.03.25 р., згідно плану тижневика комісії соціально-економічних дисциплін, проведено заняття-екскурсію для груп М-21, ЗБ-21 на тему: «Дорогами Волині через призму історичних подій» .
Мета заходу: повторити ряд вивчених тем з історії України та доповнити знання матеріалами краєзнавства, формувати у здобувачів освіти стійку громадянську позицію, готовність боронити рідну землю.
Розпочато заняття-екскурсію з обговорення історії заснування та подальшої реорганізації нашого освітнього закладу – Мирогощанського аграрного фахового коледжу. Студентка Ангеліна Корнелюк відзначила, що цьогоріч нашому закладу виповнилось 100 років. Також повідомила, що внаслідок російсько-польської війни 1920 року та згідно Ризького миру 1921 року частина західноукраїнських земель потрапила до Польщі, в тому числі і Дубенщина. А з метою подолання післявоєнної економічної кризи та поліпшення культури обробітку землі польською владою в 1925 році в місті Дубно були організовані професійно-перепідготовчі курси (рільнича школа). З приходом радянської влади в 1939 році на базі рільничої школи створено Дубенський сільськогосподарський технікум, що в 1964 р. реорганізований як Мирогощанський радгосп-технікум. Навчальну базу перенесено в Мирогощу.
Дорогою до міста Луцька студенти довідались, що в 1874 р. була завершена залізнична вітка Бердичів-Радивилів, яка проходить і через наше село. Одночасно зводився Тараканівський форт як одна з будівель системи оборонних укріплень та з метою захисту і обслуговування тієї ж залізниці.
Проїздом через Дубно оглянули замок князів Острозьких, монастир кармеліток – архітектурні пам’ятки відповідно кінця ХV та середини ХVII століть.
Польський поет Себастьян Кленович ще в 1584 році писав: «Хто ж міг би оминути Луцьк – місто пісні достойне».
Візитівкою Луцька для нас став Волинський краєзнавчий музей, заснований в 1929 році при Товаристві краєзнавців і охорони пам’яток минулого. Незабутні враження і цікаву інформацію студенти почерпнули, відвідавши Волинський музей українського війська і військової техніки та замок Любарта – головний об’єкт історико-культурного заповідника «Старий Луцьк», культурний центр та найстаріша споруда Луцька.
Підсумовуючи заняття-екскурсію, студенти озвучили свої враження. Зокрема, Богдан Віткалюк запевнив, що здобуті краєзнавчі знання та емоції стали інвестицією для його подальшого інтелектуального розвитку.
Захід організували викладачі: Юлія Зайчук і Наталія Корнійчук, провела Лариса Бутрій.