Агрономія

Спеціальність

Відділення “Агрономія” в Мирогощанському аграрному  коледжі має довгий вік, славну історію, добрі, поколіннями створені і підтримувані сьогоднішніми студентами традиції.

У 1939 році був заснований Дубнівський технікум рільництва, розташований в місті Дубно і саме тоді було проведено  набір учнів на   відділення “Агрономія”.

На відділенні проводять підготовку фахових молодших бакалаврів за Освітньо-професійними програмами Виробництво і переробка продукції рослинництва, Організація і технологія ведення фермерського господарства, Зелене будівництво та садово – паркове господарство.  Підготовка фахівців здійснюється за регіональним замовленням, під час навчання всі студенти забезпечуються місцями в гуртожитку. Сьогодні на відділенні  “Агрономія” навчається понад 300 студентів денної форми навчання з різних регіонів Рівненської, Волинської, Львівської, Тернопільської, Хмельницької та інших областей, які після закінчення відділення можуть продовжувати навчання за скороченим курсом у закладах вищої освіти.

Для якісного проведення теоретичного і практичного навчання на відділенні є всі передбачені навчальним планом навчальні лабораторії і кабінети, колекційно – дослідне поле, розсадник декоративних рослин, теплиця. Тут навчаються люди, які мріють стати законодавцями поля і землі та утвердитись на ній справжніми господарями.

Більшість наших студентів є сільська молодь, яка прагне довести що Агроном це професія минулого, сьогодення і майбутнього, що бути Агрономом це круто.

Складна, захоплююча, романтична і разом з тим відповідальна професія агронома. У нього широке коло обов’язків і висока відповідальність за те, чим віддячить нам земля – годувальниця, відповідальність за хліб наш насущний. Агроном, зелений цех якого розкинувся просто неба – це технолог у широкому розумінні, тобто це і практик, і дослідник, це універсальний працівник.

Саме таких спеціалістів ось уже більше 80 років готують на відділення “Агрономія” Мирогощанського аграрного фахового коледжу. За свою  більш як півстолітню історію  заклад освіти  випустив 30000 спеціалістів, із них третина агрономів.

За час навчання студенти спеціальності 201 Агрономія опановують технологічні особливості вирощування високих врожаїв сільськогосподарських культур у господарствах різних форм власності.

Вони навчаються ефективно застосовувати енергоощадні екологічно чисті технології вирощування польових культур, запроваджувати раціональну структуру посівних площ, заходи сортової агротехніки, системи сівозмін, обробітку ґрунту, удобрення, меліорації, збереження і підвищення біологічної родючості грунтів.

З 2015 року почалась нова історія на відділенні Агрономія, адже саме тоді пройшов перший випуск студентів спеціальності Садово-паркове господарство, які опановують і до тепер високе мистецтво в оформленні садів та парків, та на практиці втілюють свої знання облаштовуючи територію рідного коледжу.

Навчання у нас тісно пов’язане з виробництвом. Маємо свої навчальні поля, де проходять практику наші студенти. Тут вони запроваджують інноваційні технології вирощування різноманітних культур. Ми підтримуємо тісні контакти з виробництвом, намагаємося постійно бути в курсі усіх новинок агрономічної науки, вивчаємо передовий досвід. Така робота зацікавлює наших студентів, спонукає до постійного пошуку, до необхідності перевірити набуті знання на практиці.

Гордість агрономічного відділення – його випускники, які працюють на різних посадах у агропромислових формуваннях, є керівниками виробничих підрозділів, працівниками органів управління, відомими вченими і просто добрими господарниками.

Отож запрошуємо тих, хто не байдужий до хліборобської справи та загалом природи навколо, вступати на наше відділення. Ми з радістю поділимося своїми знаннями і ви станете висококваліфікованими фахівцями.

Освітньо – кваліфікаційний ступінь – фаховий молодший бакалавр

Термін навчання:

на базі 9 класів – 3 роки 10 міс.

на базі 11 класів – 2 роки 10 міс.

Освітньо-професійні програми:

  • Виробництво і переробка продукції рослинництва
  • Організація і технологія ведення фермерського господарства
  • Зелене будівництво і садово-паркове господарство

НА ВІДДІЛЕННІ ПРАЦЮЮТЬ ВИСОКОКВАЛІФІКОВАНІ ВИКЛАДАЧІ:

Духнич Ірина Володимирівна –  директорка МАФКу , член комісії агрономічних дисциплін, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист. Викладач дисциплін “Ботаніка”, “Ботаніка з фізіологією рослин”.

(персональний сайт викладача)

Борисов Олександр Володимирович –  завідувач відділенням «Агрономія». спеціаліст вищої категорії завідуючий лабораторією  «Захист рослин». Викладач дисциплін:  «Організація робіт в садово-парковому господарстві», «Декоративні газони».

Кравчук Юлія Євстахіївна – член комісії агрономічних дисциплін, спеціаліст вищої категорії . Викладач дисциплін: «Розсадники декоративних культур», «Рекреаційне лісівництво», «Інженерна геодезія», «Основи геодезії», «Ландшафтна архітектура», «Історія садово-паркового господарства».

Глущук Микола Пилипович – член комісії агрономічних дисциплін, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, “Відмінник освіти України” завідувач лабораторією “Насінництво і селекція”. Викладач дисциплін: “Насінництво і селекція”, “Рослинництво”, “Технологія в галузі рослинництва”.

 

Міщук Василина Петрівна – член комісії агрономічних дисциплін, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, завідуюча лабораторією  “Кормовиробництво”. Викладач дисциплін “Кормовиробництво”, “Технологія  виробництва  продукції рослинництва”, “Рослинництво”.

Науменко Ганна Володимирівна –  голова циклової комісії агрономічних дисциплін, викладач вищої категорії. Викладач дисциплін : “Плодівництво”, “Овочівництво”,  “Плодоовочівництво” , “Ягідництво”.

(персональний сайт викладача)

Хом’як Лариса Олександрівна  – член комісії агрономічних дисциплін, викладач вищої категорії, завідувач лабораторії  “Агрохімія”. Викладач дисциплін “Агрохімія”, “Захист рослин”.

Мельник Оксана Юріївна – член комісії агрономічних дисциплін, спеціаліст вищої категорії, завідувач кабінету  “Основи екології”. Викладач дисципліни “Основи екології”, “Квітництво”, “Декоративно-паркове мистецтво”.

Корнійчук Тетяна Василівна  –  член комісії агрономічних дисциплін, спеціаліст II категорії , завідувач лабораторією  «Землеробство з ґрунтознавством» .  Викладач дисципліни “Землеробство”, “Грунтознавство”. 

Бідюк Іван Васильович – член комісії агрономічних дисциплін, спеціаліст II категорії,  завідувач кабінетом «Дендрологія». Викладач дисциплін: «Дендрологія», “Топіарне мистецтво”, «Ландшафтний дизайн», «Проектування об’єктів зеленого будівництва».

Смислова Наталія Володимирівна – член комісії агрономічних дисциплін ,спеціаліст II категорії,  Викладач дисциплін: “Технологія виробництва переробки і зберігання”,  “Землеробство”,  “Основи аграрного виробництва”.

(персональний сайт викладача)

Кривичун Ганна Володимирівна – член комісії агрономічних дисциплін, спеціаліст II категорі, завідуюча лабораторією «Технологія виробництва продукції рослинництва». Викладач дисциплін: «Технологія заготівлі і зберігання с/г. продукції» , «Технологія переробки та зберігання продукції рослинництва»,  “Первинна переробка і зберігання”, “Грунтознавство”.

Корнійчук Олена Валеріївна – член комісії агрономічних дисциплін, викладач-спеціаліст.Викладач дисциплін: “Рослинництво”, “Технологія в галузі рослинництва”, “Ботаніка з основами фізіології”.

Царук Неля Ярославівна – член комісії агрономічних дисциплін, викладач-спеціаліст.Викладач дисципліни: “Агрохімія”.


Шилан Ольга Панасівна – член комісії агрономічних дисциплін, викладач-методист. Викладач дисципліни: “Захист Рослин”

Манелюк Алла Василівна – секретар

Швая Ірина Юріївна – лаборант

Дячук Георгій Олексійович – лаборант

Комісія агрономічних дисциплін

ОПП Виробництво і переробка продукції рослинництва

З перших днів навчання на відділенні тісно пов’язане з практикою:

 

  1. Навчальні практики з дисциплін:

Ботаніка

Землеробство і ґрунтознавство

Агрохімія

Насінництво

Овочівництво

Плодівництво

Ягідництво

Рослинництво

Захист рослин

Первинна  перероб. і зберігання продукції рослинництва

Проектування галузі

Тракторист-машиніст с.-г. виробництва категорії “А”

 

Практики по набуттю робітничих професій:

–  квітникар – озеленювач;

– тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії «А»;

– водій автотранспортних засобів категорії «В».

 

Виробничі практики

Технологічна практика – проводиться на сучасних передових сільськогосподарських підприємствах різних форм власності.

За наслідками технологічної практики на відділенні „Агрономія” проводяться науково-практичні конференції, де студенти 4-го курсу доповідають про новітні технології вирощування сільськогосподарських культур. На конференцію запрошуються спеціалісти передових господарств.

 

ДЕ  І КИМ МОЖЕ ПРАЦЮВАТИ?

Фаховий молодший бакалавр готується для професійної діяльності в галузі рослинництва різних сільськогосподарських підприємств. Він призначений для здійснення керівництва і організації виробництва галузі рослинництва і використання на посадах агронома, бригадира, керівника механізованої ланки по вирощуванню сільськогосподарських культур, майстра по виробництву продукції рослинництва та на інших посадах агрономічного профілю в різних сільськогосподарських підприємствах.

Фаховий молодший бакалавр повинен бути підготовлений до самостійної, активної, творчої професійної і соціальної діяльності, вільно володіти державною мовою.

Він повинен володіти знаннями основ суспільного розвитку, критично і професійно оцінювати історичні сучасні процеси та проблеми загального життя країни, місце і роль в ній своєї професійної діяльності, проблеми і тенденції світового розвитку, володіти глибокими професійними знаннями і діловими якостями, економічним мисленням і творчою роботою в умовах ринкової економіки, практичними навичками організаторської і управлінської діяльності, зв’язаної з виробництвом продукції рослинництва.

 

НАВЧАЮЧИСЬ В КОЛЕДЖІ СТУДЕНТИ ЗДОБУВАЮТЬ РОБІТНИЧІ ПРОФЕСІЇ:

– квітникар – озеленювач;

– тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії «А»;

– водій автотранспортних засобів категорії «В».

 

ФАХОВИЙ МОЛОДШИЙ БАКАЛАВР З АГРОНОМІЇ ПОВИНЕН ВОЛОДІТИ:

глибокими професійними знаннями, практичними навичками і вміннями, постійно працювати над підвищенням свого культурного і професійного рівня, виховувати в собі любов до праці, відповідально відноситися до дорученої справи, проявляти ініціативу і творчість в роботі.

Після закінчення навчання на відділенні «Агрономія» випускники можуть продовжити навчання по скороченому терміну в аграрних закладах вищої освіти.

 

ФАХОВИЙ МОЛОДШИЙ БАКАЛАВР З АГРОНОМІЇ ПОВИНЕН ЗНАТИ:

–  напрямки науково-технічного прогресу і перспективи розвитку нової техніки і технології;

–  економіку сільського господарства;

–  організаційну структуру сільськогосподарських підприємств, принципи, особливості, прогресивні форми організації оплати праці;

–  діючий економічний механізм господарювання в процесі виробництва і реалізації продукції;

–  основи земельного і трудового законодавства;

–  проводити оцінку технологічних операцій: календарні графіки виконання технологічних процесів, альтернативні технології виробництва продукції, розрахунок економічної ефективності від запровадження нової технології;

–  зональні науково-обґрунтовані системи землеробства і принципи побудови сівозмін, інтенсивні технології вирощування сільськогосподарських культур і методи одержання високих урожаїв в екстремальних умовах;

–  прийоми обробітку і підвищення родючості ґрунтів, системи захисту по боротьбі з ерозією ґрунтів,  особливості технології вирощування сільськогосподарських культур на меліоративних землях, методи оцінки якості продукції і діючу нормативну технологічну документацію;

–  використовувати комп’ютерну техніку, нормативно – правову базу;

–  сучасні методи діагностики живлення рослин, склад, якість добрив і їх ефективне застосування, інтегровані системи захисту рослин від шкідників, хвороб і бур’янів;

–  насінництво, сорти польових культур зони;

–  кормовиробництво, методи покращення раціонального використання лукопасовищних угідь;

–   прогресивні методи зберігання і заготівлі кормів, передову технологію виробництва плодів і овочів;

–   правила транспортування і зберігання сільськогосподарської продукції;

–   правила технологічної експлуатації машин і тракторів основних марок, які використовуються в даній зоні, найновішу сільськогосподарську техніку;

–   правила охорони праці і техніки безпеки, виробничу санітарію і протипожежний захист, законодавство по охороні навколишнього середовища.

 

ФАХОВИЙ МОЛОДШИЙ БАКАЛАВР З АГРОНОМІЇ ПОВИНЕН  УМІТИ:

–  забезпечувати дотримання технологій виробництва і підвищення якості продукції рослинництва з найменшими затратами праці та знарядь;

–  забезпечувати впровадження агрономічних і організаційно-економічних заходів, спрямованих на підвищення родючості ґрунтів;

–  складати технологічні карти по вирощуванню сільськогосподарських культур;

–  здійснювати контроль за якістю виконання всього технологічного процесу;

–  розробляти бізнес – плани ;

–  вести (оформляти) первинну документацію по обліку і звітності;

–  визначати якість ґрунту, проводити відбір зразків для лабораторних аналізів, добрив та насіння;

–  складати карти засміченості полів і впроваджувати сівозміни;

–  проводити діагностику забезпечення польових культур елементами живлення;

–  розраховувати норму добрив під запланований урожай;

–  розраховувати і проводити оцінку ефективності добрив і інших заходів (з врахуванням якості одержаної продукції);

–  розраховувати норму висіву та посадки;

–  приймати управлінські рішення в конкретних ситуаціях, пов’язаних з технологічними процесами;

–  визначати стан виробничих посівів, біологічний урожай і аналізувати його структуру;

–  застосовувати засоби захисту рослин від шкідників, хвороб і бур’янів з урахуванням погодних умов, порогів шкідливості і фаз розвитку рослин;

–  регулювати сільськогосподарську техніку на необхідний режим роботи;

–  організувати виконання виробничих процесів у рослинництві з використанням сільськогосподарської техніки;

–  працювати на тракторах, сільськогосподарських машинах і агрегатах з дотриманням техніки безпеки, виконувати технологічні операції;

–  впроваджувати у виробництво досягнення науково-технічного прогресу;

–  застосовувати заходи по збереженню навколишнього середовища;

–  заохочувати підлеглих до діяльності;

–  створювати сприятливий морально – психологічний клімат в колективі;

формувати трудовий колектив з врахуванням рівня кваліфікації, організовувати підбір, розстановку руху працівників господарства з урахуванням здібностей особи.

 

 

ОПП Організація і технологія ведення фермерського господарства

 

З перших днів навчання на відділенні тісно пов’язане з практикою:

 

  1. Навчальні практики з дисциплін:

Ботаніка

Землеробство і ґрунтознавство

Агрохімія

Захист рослин

Плодоовочівництво

Ягідництво

Тваринництво

Рослинництво

Первинна  перероб. і зберігання продукції рослинництва

Організація і планування фермерського господарства

 

Практики по набуттю робітничих професій:

– тракторист-машиніст с.-г. виробництва категорії “А”

– оператор ветеринарної обробки

 

Виробничі практики

Технологічна практика – проводиться на сучасних передових сільськогосподарських підприємствах різних форм власності.

За наслідками технологічної практики на відділенні „Агрономія” проводяться науково-практичні конференції, де студенти 4-го курсу доповідають про новітні технології вирощування сільськогосподарських культур. На конференцію запрошуються спеціалісти передових господарств.

 

ДЕ  І КИМ МОЖЕ ПРАЦЮВАТИ?

Фаховий молодший бакалавр підготовлений для професійної діяльності в різних галузях сільськогосподарських підприємств. Він (Фаховий молодший бакалавр) призначений для здійснення керівництва і організації виробництва галузі рослинництва, тваринництва, механізації і використання на посадах агронома, бригадира, керівника фермерського господарства, механізованої ланки по вирощуванню сільськогосподарських культур, майстра по виробництву продукції рослинництва та тваринництва на інших посадах агрономічного і зоотехнічного профілю в різних сільськогосподарських підприємствах.

Фаховий молодший бакалавр  повинен бути підготовлений до самостійної, активної, творчої професійної і соціальної діяльності, вільно володіти державною мовою.

 

 НАВЧАЮЧИСЬ В КОЛЕДЖІ СТУДЕНТИ ЗДОБУВАЮТЬ РОБІТНИЧІ ПРОФЕСІЇ:

– тракторист – машиніст с.-г. виробництва категорії “А”

– оператор ветеринарної обробки

 

ФАХІВЕЦЬ З ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ВЕДЕННЯ ФЕРМЕРСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА ПОВИНЕН ВОЛОДІТИ:

знаннями основ суспільного розвитку, критично і професійно оцінювати історичні сучасні процеси та проблеми загального життя країни, місце і роль в ній своєї професійної діяльності, проблеми і тенденції світового розвитку, володіти глибокими професійними знаннями і діловими якостями, економічним мисленням і творчою роботою в умовах ринкової економіки, практичними навичками організаторської і управлінської діяльності, зв’язаної з виробництвом продукції рослинництва.

 

ФАХІВЕЦЬ  ПОВИНЕН ЗНАТИ:

–  напрямки науково-технічного прогресу і перспективи розвитку нової техніки і технології;

–  економіку сільського господарства;

–  організаційну структуру сільськогосподарських підприємств, принципи, особливості, прогресивні форми організації оплати праці;

–  діючий економічний механізм господарювання в процесі виробництва і реалізації продукції;

–  основи земельного і трудового законодавства;

–  проводити оцінку технологічних операцій: календарні графіки виконання технологічних процесів, альтернативні технології виробництва продукції, розрахунок економічної ефективності від запровадження нової технології;

–  зональні науково-обґрунтовані системи землеробства і принципи побудови сівозмін, інтенсивні технології вирощування сільськогосподарських культур і методи одержання високих урожаїв в екстремальних умовах;

–  використовувати комп’ютерну техніку, нормативно – правову базу;

–  сучасні методи діагностики живлення рослин, склад, якість добрив і їх ефективне застосування, інтегровані системи захисту рослин від шкідників, хвороб і бур’янів;

–  насінництво, сорти вирощування культур зони;

–  кормовиробництво, методи покращення раціонального використання лукопасовищних угідь;

–   прогресивні методи зберігання і заготівлі кормів, передову технологію виробництва плодів і овочів;

–   правила транспортування і зберігання сільськогосподарської продукції;

–   правила технологічної експлуатації машин і тракторів основних марок, які використовуються в даній зоні, найновішу сільськогосподарську техніку;

–   правила охорони праці і техніки безпеки, виробничу санітарію і протипожежний захист, законодавство по охороні навколишнього середовища.

 

ФАХІВЕЦЬ  ПОВИНЕН УМІТИ:

–  забезпечувати дотримання технологій виробництва і підвищення якості продукції рослинництва і тваринництва з найменшими затратами праці та знарядь;

–  забезпечувати впровадження   організаційно – економічних заходів, спрямованих на підвищення родючості ґрунтів;

–  складати технологічні карти по вирощуванню сільськогосподарських культур;

–  здійснювати контроль за якістю виконання всього технологічного процесу;

–  розробляти бізнес – плани ;

–  визначати потребу в кредиті, складати кредитний договір;

–  визначати суми податків, платежів, обов’язкових та страхових внесків;

–  проводити пошук найефективніших і раціональних каналів збуту продукції;

–  аналізувати ефективність використання засобів виробництва в конкретних умовах;

–  проводити фінансові розрахунки з юридичними та фізичними особами;

–  складати організаційно – розпорядчі документи;

–  вести (оформляти) первинну документацію по обліку і звітності;

–  визначати якість ґрунту, проводити відбір зразків для лабораторних аналізів, добрив та насіння;

–  розраховувати норму добрив під запланований урожай;

–  розраховувати норму висіву та посадки;

–  приймати управлінські рішення в конкретних ситуаціях, пов’язаних з технологічними процесами;

–  визначати стан виробничих посівів, біологічний урожай і аналізувати його структуру;

–  застосовувати засоби захисту рослин від шкідників, хвороб і бур’янів з урахуванням погодних умов, порогів шкідливості і фаз розвитку рослин;

–  регулювати сільськогосподарську техніку на необхідний режим роботи;

–  організувати виконання виробничих процесів у рослинництві і тваринництві з використанням сільськогосподарської техніки;

–  працювати на тракторах, сільськогосподарських машинах і агрегатах з дотриманням техніки безпеки, виконувати технологічні операції;

–  впроваджувати у виробництво досягнення науково-технічного прогресу;

–  застосовувати заходи по збереженню навколишнього середовища;

–  заохочувати підлеглих до діяльності, створювати сприятливий морально – психологічний клімат в колективі;

–  формувати трудовий колектив з врахуванням рівня кваліфікації, організовувати підбір, розстановку руху працівників господарства з урахуванням здібностей особи.

 

 

ОПП Зелене будівництво і садово-паркове господарство

 

З перших днів навчання на відділенні тісно пов’язане з практикою:

 

  1. Навчальні практики:

Навчальна практика з Дендрології

Навчальна практика з Геодезії

Навчальна практика з Розсадників декоративних культур

Навчальна практика з Грунтознавства з основами землеробства

Навчальна практика з Ботаніки

Навчально-виробнича практика

Навчальна практика з Декоративних газонів

Навчальна практика з Захисту рослин

Навчальна практика з Квітництва

Навчальна практика з Топіарного мистецтва

Навчальна практика з Організацї робіт в садово-парковому будівництві і господарстві

 

Виробничі практики

Технологічна практика – проводиться на сучасних передових підприємствах зеленого будівництва різних форм власності.

За наслідками технологічної практики на відділенні „Агрономія” проводяться науково-практичні конференції, де студенти 4-го курсу доповідають про новітні технології вирощування декоративних рослин та способів озеленення. На конференцію запрошуються спеціалісти передових господарств.

 

ДЕ  І КИМ МОЖЕ ПРАЦЮВАТИ?

Фаховий молодший бакалавр підготовлений для професійної діяльності в галузі промислового квітництва. Він (Фаховий молодший бакалавр) призначений для здійснення керівництва і організації ведення квітництва в садово – парковому господарстві і використання на посадах техніка агротехніка – квітникаря,  техніка квітникаря – фітодизайнера.

Фаховий молодший бакалавр повинен бути підготовлений до самостійної, активної, творчої професійної і соціальної діяльності, вільно володіти державною мовою.

 

НАВЧАЮЧИСЬ В КОЛЕДЖІ СТУДЕНТИ ЗДОБУВАЮТЬ РОБІТНИЧУ ПРОФЕСІЮ:

– озеленювач.

 

ФАХОВИЙ МОЛОДШИЙ БАКАЛАВР З САДОВО-ПАРКОВОГО ГОСПОДАРСТВА ПОВИНЕН ВОЛОДІТИ:

знаннями основ суспільного розвитку, критично і професійно оцінювати історичні сучасні процеси та проблеми загального життя країни, місце і роль в ній своєї професійної діяльності, проблеми і тенденції світового розвитку, володіти глибокими професійними знаннями і діловими якостями, економічним мисленням і творчою роботою в умовах ринкової економіки, практичними навичками організаторської і управлінської діяльності, зв’язаної з потребами зеленого будівництва та садово – паркового господарства.

 

ФАХОВИЙ МОЛОДШИЙ БАКАЛАВР З САДОВО-ПАРКОВОГО ГОСПОДАРСТВА ПОВИНЕН ЗНАТИ:

–  напрямки науково-технічного прогресу і перспективи розвитку нової техніки і технології;

–  організаційну структуру садово – паркового господарства, особливості, прогресивні форми організації оплати праці;

–  діючий економічний механізм господарювання в процесі виробництва і реалізації продукції;

–  основи земельного і трудового законодавства;

–  основи зеленого, лісового і трудового законодавства;

–  технології зеленого будівництва, оглядових робіт за об’єктом;

–  дослідні  роботи ботанічних садів по виведенню та інтродукції нових декоративних садових форм;

–  технологію озеленення об’єктів  зеленого будівництва;

–  організацію матеріального забезпечення виробничого процесу;

–  структуру фінансово – господарської діяльності підприємства;

–  елементи розбивки на місцевості посадкових місць для деревно – кущових та квіткових рослин;

–   стандарти на посадковий матеріал;

–   технологію вирощування квіткових, деревно – кущових рослин, газонних трав;

–   елементи квіткового оформлення ділянок озеленення, дизайну ландшафту, сільських садиб, парків, скверів;

–   с/г техніку для виконання робіт в СПГ;

–  шкідники і хвороби деревно – кущових і квіткових рослин;

–  методи оцінки ґрунтів, грунтосумішей;

–  правила охорони праці і техніки безпеки;

–  законодавство  по охороні навколишнього середовища.

 

ФАХОВИЙ МОЛОДШИЙ БАКАЛАВР З САДОВО-ПАРКОВОГО ГОСПОДАРСТВА ПОВИНЕН УМІТИ:

–  проводити найпростіші дослідження ґрунту, землесуміші, субстрату;

–  застосовувати сучасні мінеральні та органічні добрива для кращого розвитку рослин;

–  проводити заходи по охороні та покращенню ґрунтів;

–  використовувати зовнішні фактори для інтенсифікації розвитку рослин;

–  оцінювати якість деревно – кущової та квіткової продукції ;

–  регулювати вплив окремих факторів формування рослин на її ріст і розвиток;

–  аналізувати характеристики елементів території для розробки оптимального ландшафтно – планувального рішення об’єкту;

–  виконувати ескізи квіткового оформлення ділянок озеленення;

–  створювати малюнки квітників регулярних, ландшафтних і змішаних стилів;

–  раціонально розміщувати елементи квіткового оформлення на дендроплані;

–  виконувати розрахунки, пов’язані з обчисленням обсягів робіт по проекту та кошторису на благоустрій і озеленення;

–  укладати пояснювальну записку на проект планування та озеленення;

–  визначати за допомогою визначників види рослин;

–  виконувати обміри об’єкту в натурі;

–  оформляти креслення архітектурним шрифтом;

–  оцінювати ландшафт;

–  проводити проектно – пошукової роботи на територіях озеленення та присадибних ділянках;

–  виконувати післяпосадковий догляд за рослинами;

–  підтримувати у належному стані елементи благоустрою, озеленення;

–  виносити в натуру доріжки і майданчики;

–  проводити розбивку на місцевості посадкових місць для деревно – кущових та квіткових рослин;

–  управляти технічним розвитком підприємства;

–  вести облік фінансово – господарчої діяльності підприємства;

–  управляти підприємством;

–  організувати забезпечення трудовими ресурсами;

–  розрахувати баланс робочого часу;

–  організувати забезпечення інвестиційними ресурсами;

–  розробляти бізнес – план та план організації робіт;

–  організувати матеріальне забезпечення виробничого процесу;

–  обчислювати потреби в матеріалах;

–  вивчати і аналізувати дослідні роботи ботанічних садів по виведенню та інтродукції нових декоративних садових форм, плодових і овочевих рослин;

–  проводити пошук ефективних технологій будівництва, оглядових робіт за об’єктом.

 

На відділенні проводяться різноманітні конкурси на кращі знання навчальних дисциплін, виховні заходи, конкурси фахової майстерності. Студенти приймають активну участь у проведенні коледжівських заходів: конкурс студентської творчості «Студентська осінь», вечір зустріч з професією “Я – агроном”, міс коледжу, конкурс  студент року, та ін.

  

ПРАКТИКА З ДИСЦИПЛІНИ “АГРОХІМІЯ”

P1290788 P1290837

IMG_7249 IMG_7257 IMG_7265

ПРАКТИКА З ДИСЦИПЛІНИ “ЗЕМЛЕРОБСТВО”

IMG_7282 IMG_7292 IMG_7285 IMG_7295 IMG_7297

ПРАКТИКА З ДИСЦИПЛІНИ “КОРМОВИРОБНИЦТВО”

ПРАКТИКА З ДИСЦИПЛІНИ “ПЛОДООВОЧІВНИЦТВО”

P1300568

НАВЧАЛЬНІ ПРАКТИКИ З СПЕЦІАЛЬНОСТІ “ПРОМИСЛОВЕ КВІТНИЦТВО”

DSCN3548 P1270318 P1270333 P1280139 P1280201 P1280207 P1310014 P1310949 P1310950 P1310955 P1310956

НАВЧАЛЬНІ ПРАКТИКИ З СПЕЦІАЛЬНОСТІ “ЗЕЛЕНЕ БУДІВНИЦТВО  ТА САДОВО – ПАРКОВЕ ГОСПОДАРСТВО”

8CpeOanpN7YDSCN3633DSCN4753P1250644P1250702P1300543P1300571DSCN4683DSCN4687
ВЕЧІР ЗУСТРІЧІ З ПРОФЕСІЄЮ “Я – АГРОНОМ”

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


× вісім = 72