Опис ОПП «Організація і технологія ведення фермерського господарства»
Освітньо-професійна програма «Організація і технологія ведення фермерського господарства» для підготовки здобувачів фахової передвищої освіти за спеціальністю 201 Агрономія вперше була затверджена і введена в дію 31 серпня 2018 року на підставі засідання педагогічної ради Мирогощанського аграрного коледжу, протокол №1. Переглянуто і введено в дію 29 жовтня 2021 року на підставі засідання Педагогічної ради Мирогощанського аграрного фахового коледжу, протокол №2. Освітньо-професійну програму «Організація і технологія ведення фермерського господарства» оновлено на основі прийнятого стандарту фахової передвищої освіти затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України зі спеціальності 201 Агрономія галузі знань 20 Аграрні науки і продовольство освітньо-професійного ступеню «Фаховий молодший бакалавр» 30.06.2021р. № 743, введеного в дію з 2021/2022 навчального року. Освітньо-професійна програма (ОПП) «Організація і технологія ведення фермерського господарства» для підготовки здобувачів фахової передвищої освіти за спеціальністю 201 Агрономія містить обсяг кредитів ЄКТС, необхідний для здобуття відповідного освітньо-професійного ступеня фахової передвищої освіти (ОПС ФМБ – далі); перелік компетентностей випускника; нормативний зміст підготовки здобувачів фахової передвищої освіти, сформульований у термінах результатів навчання; форми атестації здобувачів фахової передвищої освіти; вимоги до наявності системи внутрішнього забезпечення якості фахової передвищої освіти.
В подальшому ОПП щорічно переглядалась та удосконалювалася згідно Положення про освітньо-професійні програми у Мирогощанському аграрному фаховому коледжі відповідно до пропозицій роботодавців, результатів опитування здобувачів освіти та викладачів коледжу.
Мета освітньо-професійної програми полягає у встановленні термінів, змісту, методів навчання, оцінювання осіб з визначеним ступенем освіти для підготовки фахівців, здатних розв’язувати типові спеціалізовані задачі та виконувати практичні завдання у сфері сільського господарства.
Цілі навчання: підготовка фахівців, здатних розв’язувати типові спеціалізовані задачі та виконувати практичні завдання у сфері сільського господарства.
ОПП спрямована на підготовку висококваліфікованих здобувачів освітньо-професійного ступеня фаховий молодший бакалавр з агрономії шляхом здобуття фундаментальних, теоретико-методичних, фахових знань, практичних умінь, навичок та інших компетентностей, достатніх для розв’язування типових спеціалізованих задач у професійній діяльності. Освітня програма побудована у логічній послідовності, містить усі необхідні для підготовки фахівця елементи, посилений блок практичної підготовки, що є критично важливим як для студентів, так і для майбутніх роботодавців. Інтереси роботодавців враховані в аспекті прагнення підготувати фахівця з розвинутими професійними компетентностями, які могли б демонструвати свої знання, уміння і навички, необхідні для здійснення фахової діяльності у галузі сільського господарства. Роботодавці беруть активну участь в освітньому процесі, покращенні матеріально-технічної бази, проведенні переддипломної практики у своїх організаціях та працевлаштуванні випускників.
Запрошуємо всіх стейкхолдерів (здобувачів фахової передвищої освіти, випускників освітньої програми, роботодавців, представників інших груп стейкхолдерів) залишити відгуки, побажання та пропозиції для покращення освітньої-професійної програми.