2 грудня 2024 року, в Мирогощанському аграрному фаховому коледжі, відповідно до плану роботи тижневика циклової комісії природничо-математичних дисциплін, викладач фізики і астрономії Ольга Бабич провела у групах ЗБ-11 та Т-МГ-11 нестандартні заняття з предмету в ігровій формі. Підсумкові заняття, по вивченому матеріалу з фізики у першому семестрі, пройшли у вигляді фізичного турніру. Ігрова форма навчання дала змогу внести, різноманітність у процес вивчення предмету, викликати інтерес до навчального матеріалу, активізувати творчі здібності здобувачів, відчути радість від зроблених ними „відкриттів”, подолання перешкод, виховати бажання активно, власними силами здобувати знання. Навіть менш активні здобувачі освіти включилися у гру, приклали всі зусилля , щоб не підвести товаришів, при цьому відчували свою важливість в процесі навчання.

2 листопада проведено відкрите заняття з навчальної дисципліни “Основи нарисної геометрії та інженерна графіка” в групі М-23 викладачем технічних дисциплін Мельник Ольгою Миколаївною за темою “Складальне креслення за ескізами”

Викладачі Мельник Олька Миколаївна та Корнелюк Вадим Леонідович у рамках тижневика циклової комісії технічних дисциплін провели виставку кращих студенських робіт з навчальних компонент “основи нарисної геометрії иа інженерна графіка”і “Креслення та образотворча грамота”.Виконання таких робіт спонукає студентів не тільки до опанування навчалього матеріалу,до розвитку просторової уяви,логічного мислення та естетичного виховання,ай до застосування набутого у майбутній професії.Студенти відділення “Механізація” вчаться зображати деталі та вузли,читати креслення та моделювати його.А студенти спеціальності”Садово-паркове господарство”вивчають основи ландшафтного проектування,кольорове вирішення дизайну,формування матеріальног світу за законами краси.

Оволодіння цими науками є однією із сходинок до здобуття професії та до успіху.

27.11 2024 викладачами Кривичун Г.В та Хом’як Л.О  була проведена відкрита виховна година до дня толерантності. Мета заходу: ознайомити здобувачів освіти  з історією свята та передумовами його виникнення; познайомити з поняттям «толерантність»; виявити основні риси толерантності; сформувати правильне уявлення про толерантну поведінку; сприяти усвідомленню того, що добро слід починати із себе; пробудити у студентів щирий інтерес до всього корисного, морального, бажання берегти людську гідність. Сьогодні дуже важливо зрозуміти необхідність толерантності в суспільстві. Трагічні приклади історії показують нагальну потребу в злагоді, добросусідстві, поваги до інших людей, їхніх думок.

В рамках тижневика комісії технічних дисциплін 27 листопада 2024
року, викладач Сергій Давидов провів відкрите заняття в групі МГ-21
спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія» з освітнього
компоненту «Будова і експлуатація автомобіля» на тему «Причепи.
Експлуатація автомобілів».
Метою заняття є засвоєння призначення, класифікації і конструкції
кузовів легкових автомобілів, причепів і додаткового обладнання та основ
експлуатації автомобілів.
Здобувачі освіти плідно працювали під керівництвом викладача і
самостійно над вирішенням проблемних ситуацій, пов’язаних з
експлуатацією транспортних засобів в складі автопоїзду.
Від водія автопоїзду потрібна підвищена увага та обережність, так як
причіп обмежує прохідність та маневреність автопоїзду.
В зв’язку з відсутністю гальм на причепі, гальмовий шлях автопоїзда
більший, ніж в одиночного автомобіля. Для уникнення заносу причепа та
«складання» автопоїзда необхідно уникати різких гальмівних рухів на
слизькій дорозі, а при ожеледиці – знизити швидкість та дотримуватись
особливої обережності.
В ході заняття здобувачі освіти приходять до висновків, що вантаж
доцільно розміщувати таким чином, щоб передня частина платформи була
навантажена більше, ніж задня. Для уникнення переміщення вантажу на
платформі при русі, його необхідно надійно закріпити.

27 листопада 2024 року в рамках тижневика комісії «Технічних
дисциплін» викладачем Колісніченко В.В була проведена олімпіада з
освітніх компонент «Охорона праці та безпека життєдіяльності».
Олімпіада – це не лише змагання, а й потужний інструмент для розвитку
молодих талантів та стимулювання інновацій.  Учасники олімпіад
мають можливість не лише закріпити теоретичні знання, отримані під час
навчання, але й розширити їх, вивчаючи нові технології та підходи.

26 листопада 2024 року викладачем іноземних мов Гаврилюк Оксаною Ігорівною було проведене відкрите заняття «English-speaking countries» в групі ЗБ-21. Студенти поглибили свої знання про англомовні країни світу: загальну інформацію, культуру та традиції, віртуально відвідали країни. Метою заняття було удосконалювати навички усного мовлення, читання і аудіювання, навички висловлювання своєї думки, розвивати пізнавальні інтереси студентів, мовну здогадку й мовленнєву реакцію, розширити кругозір та знання з лінгвокраїнознавства, а також загальну культуру студентів.

В період з 18 по 22 листопада, викладачем соціально-економічних дисциплін Мирославою Зембаль, за участі здобувачів освіти перших курсів, було зініційовано виставку стінгазет- «1000 днів війни!» 1000 днів широкомасштабної війни — 2 роки 8 місяців 27 днів тривог, відчаю, стресу, молитв, а водночас стійкості, мужності, спротиву, героїзму. Цей період насправді став випробуванням для кожного українця, змусивши переосмислити цінності, подолати страх і об’єднатися заради перемоги. Але не варто забувати, що війна не закінчилася і ми маємо гуртуватися як в перші дні, щоб подолати цього ненависного звіра.

21.11.2024 року викладачем соціально-економічних дисциплін Мирославою Зембаль в групі Т,Мг-11 було проведено відкрите заняття з навчальної дисципліни  «Громадянська освіта» на тему: «Соціокультурна багатоманітність».  На занятті здобувачі освіти ознайомилися з головними поняттями такими як суспільство, соціум, полікультурність, толерантність, компроміс. Детально розібрали структуру суспільства та звернули увагу на важливі аспекти такі як культурні цінності, розуміння необхідності поваги та толерантного ставлення до відмінностей між людьми, формуваня суспільної відповідальності, солідарністі.

У період з 19 по 21 листопада 2024 року в рамках тижневика комісії соціально-економічних дисциплін викладачі Гоженко Оксана та Тимощук Леся за підтримки бізнес-тренерів Руслани ЙОВКО та Олени ФЕДАК в Мирогощанському аграрному фаховому коледжі провели інтерактивний тренінг «Бізнес-гра для фермерів», учасниками якого стали здобувачі освіти фахового коледжу та гості – представники “Першої всеукраїнської кредитної спілки» – Людмила Хороновська, Наталія Сенюк, Катерина Бодяк та викладач коледжу Тетяна Тишковець. Бізнес-гра для фермерів – це форма навчання спрямована на підвищення фінансової та бізнес-грамотності малих фермерів, аграрних підприємств і тих, хто хотів би мати свій агробізнес. Головна мета гри – заробляння грошей, ведення бізнесу – отримання прибутку. Це справжнє випробування майстерності та ділової хватки. У міру проходження гри, її учасники, які об’єдналися в команди – фермерські господарства: “Бідна но солідна”, “АгроЛан”, “АгроЛюкс”, “Катана”, “Адамси”, мали можливість покращувати, модернізувати свої ферми, купуючи нові ділянки землі, вирощувати нові  культури і розводити тварин для досягнення максимальної прибутковості. Команди брали участь у симуляціях, що моделюють реальні аспекти аграрного сектору, відтворювали ситуації, пов’язані з управлінням аграрним бізнесом, роблячи його більш цікавим сегментом для фінансових організацій, забезпечуючи доступ до фінансування та покращуючи якість життя, конкурували між собою. Крім того, здобувачі освіти мали можливість прослухати лекції на теми «Заощадження», “Фінансова звітність”, “Кредитування, вибір фінансових партнерів”, “Фінансові інвестиції”, “Управління ризиками”. Кожен із учасників почерпнув для себе корисні знання про ключову складову матеріального благополуччя та отримав поради щодо оптимізації своїх заощаджень і покращення управління власними фінансами. На завершальному етапі бізнес-гри було підведено підсумки і визначено переможців. Команда, яка здобула перемогу отримала приз. Учасники тренінгу “Бізнес-гра для фермерів” вдячні бізнес-тренерам Руслані ЙОВКО та Олені ФЕДАК за проведений тренінг, здобуті теоретичні та практичні знання. ПАМ’ЯТАЙТЕ: що ефективніше ви керуватимете своїми ресурсами, то більшим буде ваш прибуток і успіх як «фермерського магната». УСПІХІВ! МИРУ! ПЕРЕМОГИ!

21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Одинадцятий рік поспіль дата нагадує про дві знакові для українців історичні події – Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013-го.

Під час великої війни цей день – нагода переглянути власні цінності. Пригадати історію нашої боротьби за справедливість. Вшанувати пам’ять загиблих.

На відділенні Технологія здобувачами освіти груп Т-31та Т-41було проведено відкриту виховну годину приурочену Дню Гідності і Свободи «Україна – країна нескорених».

Виховну годину підготувала викладач Валентина ПАХАЛЬЧУК

Під час проведення тижневика технічниї дисциплін викладач Гарник Володимир провів відкрите заняття в групі ОТ-31 з дисципліни”Сг машини та їх використання” на тему “Машини для збирання цикрових буряків”

21.11.2024 р. в МАФКу проведено другий вид спартакіади коледжу з волейболу серед відділень.
1 – місце відділення Технологія.
2 – місце відділення Електрифікація.
3 – місце відділення Агрономія.
Переможні нагороджені грамотами та перехідним кубком.
Рада КФК

19.11.2024 року викладачем фізичної культури Корнійчук Валентиною Іванівною було проведено відкрите заняття у групі А От 11 з навчальної дисципліни «Фізична культура» на тему: ” Легка атлетика .Біг на короткі дистанції,стрибок у довжину з розбігу” Основною метою заняття є навчити здобувачів освіти виконувати стартове положення, правильно застосовувати у бігові. Удосконалити техніку виконання стрибків у довжину з розбігу, для одержання максимального результату.

20 листопада 2024 р. Викладач комісії фізичного виховання та захисту Вітчизни Довгалець Василь Васильович провів відкрите заняття з фізичної культури в групі М-12. Тема заняття: Гiмнастика. Студенти навчилися використовувати стройові вправи на місці та в русі, вправи на гімнастичних приладах а також акробатичні вправи та опорний стрибок.

19.11.24 року проведено зустріч здобувачів освіти коледжу з бойовим медиком ст. сержантом ЗСУ Матюх Л.І. ,яка провела заняття по наданню першої долікарської допомоги та поділилася своїм досвідом та вмінням як зберегти життя на полі бою.

20.11.2024 року викладачем природничо – математичних  дисциплін Оксаною Дубинецькою в групі Еп– 12 було проведено відкрите заняття з навчальної дисципліни  «Біологія» на тему: «Мутації та їхні властивості. Спонтанні мутації».  

В рамках тижневика  комісії соціально-економічних дисциплін, 18 листопада 2024 року, викладачем Тетяною Тишковець було проведено відкрите заняття  в групі Мск – 25  з навчальної дисципліни  «Менеджмент та маркетинг» на тему: “Товар у маркетинговій діяльності та методи його розповсюдження”. Метою заняття є навчити здобувачів освіти  розуміти, що в сьогоднішні реаліях аграрного ринку  важливо засвоїти основи і  поняття “товар”, його суть, позиціонування та конкуорентоздатність для аграрних підприємств

Згідно плану проведення заходів тижневика циклової комісії
технічних дисциплін 15 листопада 2024 року здобувачі освіти групи МГ-21
спеціальності «Будівництво і цивільна інженерія» разом з викладачем
освітнього компоненту «Будова і експлуатація автомобіля» Сергієм
Давидовим провели екскурсію в автосервісний центр «УКРАВТО РІВНЕ».
На теперішній час ПрАТ «УКРАВТО РІВНЕ» є офіційним дилером
автомобілів KIA (Південна Корея), Chery і JETOUR (Китай) та ZAZ
(Україна). Надає послуги з гарантійного і післягарантійного обслуговування і
ремонту автомобілів та їх тюнінгу. Підприємство здійснює постачання і
продаж оригінальних запасних частин, комплектуючих і аксесуарів.
В автосалоні здобувачі освіти мали нагоду ознайомитись з технічними
характеристиками і конструктивними рішеннями по енергетичній установці,
трансмісії, ходовій частині та механізмах керування представлених
автомобілів. Менеджери з продажу представили сучасні тенденції оснащення
автомобілів допоміжним обладнанням для створення комфорту водіям і
пасажирам, полегшення керування автомобілем і підвищення безпеки його
руху в усіх умовах експлуатації.
В зоні автомобільного сервісу здобувачі освіти ознайомились з
організацією, технологією та робочими місцями виконання основних
регламентних робіт гарантійного і післягарантійного обслуговування
транспортних засобів та поточного ремонту.
При зустрічі з директором приватного акціонерного товариства
висловлена надія про майбутню співпрацю для покращення рівня підготовки
фахівців освітньо-професійного ступеня «фаховий молодший бакалавр».
Підприємство зацікавлене в співпраці з навчальним закладом в
працевлаштуванні майбутніх випускників.

14.11.2024 року викладачами циклової комісії технологічних дисциплін була проведена щорічна практична конференція по результатах проходження виробничої технологічної практики.

Під час конференції здобувачі освіти поділилися своїми знаннями і уміннями, які набули під час проходження практики на різних підприємствах виробництва і переробки продукції тваринництва.

Здобувачі освіти були задоволені обраною професією і висловлювали бажання після закінчення Мирогощанського аграрного фахового коледжу працювати за фахом.

Дякуємо усім хто приймав участь.

15 листопада Рівненське відділення комітету з фізичного виховання та спорту провело обласні змагання з волейболу серед юнаків на базі Технічного коледжу НУВГП. В турнірі брали участь студенти закладів фахової передвищої освіти нашої області. Команда нашого коледжу, що складалась з 10 відбірних учасників спортивної секції, в ході зустрічі виборола почесне призове 2 місце. Усі члени команди були нагороджені грамотами та медалями. Вітаємо нашу команду з перемогою і віримо в нашу Велику ПЕРЕМОГУ!

Ось і закінчилась піврічна практика студентів Мирогощанського аграрного фахового  коледжу та ще 23 українських студентів в фермерських господарства Німеччини. За ці 6 місяців вони подорослішали, отримали знання та практичні навички ведення фермерського господарства. Протягом практики вони не тільки працювали та набували досвіду, вони відпочивали, їздили на екскурсії, знайомились з культурою та побутом Німеччини. Українські студенти змогли застосувати свої знання іноземної мови, зокрема німецької, на практиці у спілкуванні з приймаючою родиною. Протягом практики   всі студенти заповнювали щоденник практики та на його основі отримали сертифікати. Вітаємо Аліну Грецьку та Юрія Маринюка з успішним проходженням технологічної практики у фермерських господарствах півдня Німеччини. Дякуємо німецькій стороні та зокрема АКІ за всебічне сприяння у цій справі. Слава ЗСУ! Все буде Україна!

13.11.2024 року викладачами агрономічних дисциплін Мельник О.Ю., Корнійчук Т.В.  та студентами групи ЗБ-31 була проведена відкрита виховна година на  тему: «Екологічні наслідки війни». Мета виховної години – показати на скільки сильно діяльність людини, а саме новітня зброя та її застосування впливають на екологічну обстановку нашої планети, показати наслідки військових дій в Україні.

13.11.2024 року викладачем агрономічних дисциплін Ларисою Хом’як в групі А – 21 було проведено відкрите заняття з навчальної дисципліни  «Агрохімія» на тему: «Класифікація добрив». Основною метою заняття є навчити здобувачів освіти розпізнавати добрива, правильно застосовувати їх у системі удобрення для одержання максимального врожаю високої якості із поліпшеними біологічних показниками сільськогосподарської продукції.

 

Викладачі Юрій ПАНЧУК і Віталій ДАВИДОВ провели захоплюючу екскурсію для здобувачів фахової передвищої освіти групи ЕП-32 на сонячну електростанцію, яка знаходиться в с. Мирогоща

Під час екскурсії здобувачі мали можливість:

         * Оглянути інфраструктуру станції: від сонячних панелей до систем контролю та управління.

         * Дізнатися про принцип роботи сонячних батарей: як сонячне світло перетворюється на електричний струм і які технології використовуються для підвищення ефективності цього процесу.

          * Почути про економічні аспекти використання сонячної енергії: вартість встановлення та експлуатації станції, терміни окупності інвестицій, державну підтримку відновлюваних джерел енергії.

         * Обговорити екологічні переваги сонячної енергетики: зменшення викидів парникових газів, скорочення залежності від традиційних джерел енергії, сприяння розвитку «зеленої» економіки.

Екскурсія на сонячну електростанцію стала не лише пізнавальною подією, а й стимулом для подальших досліджень і розробок у сфері відновлюваної енергетики. Багато здобувачів виявили бажання присвятити свою майбутню професійну діяльність створенню більш екологічного та сталого енергетичного майбутнього.

Дякуємо випускнику відділення «Електрифікація» Віталію ТИШКОВЦЮ за сприяння в проведенні екскурсії

07.11.2024 В місті Рівне відбулись спортивні ігри з волейболу серед дівчат здобувачів передвищої фахової освіти Рівненщини.

Команда Мирогощанського аграрного фахового коледжу стала бронзовим призером цих змагань.

Дирекція та колектив фізкультури коледжу вітають здобувачів освіти(дівчат)які приймали участь у цих змаганнях.

06 листопада 2024 року в рамках тижневика комісії «Електротехнічних
дисциплін» викладачами Новосадом Д.П., Левченко І.П., а також здобувачами
освіти груп Е-21, ЕП-22 було здійснено захоплюючу подорож у минуле,
відвідавши Свято-Михайлівську церкву. Кожна фреска, кожна ікона на стінах
храму – це ціла історія, що розповідає про духовне життя наших предків.
Особливо вразили здобувачів освіти оповіді про те, як церква переживала різні
історичні катаклізми та збереглася до наших днів.
Екскурсія до Свято-Михайлівської церкви стала для студентів не просто
ознайомленням з архітектурною пам’яткою, а й глибоким духовним
переживанням. Тиша та благодатна атмосфера храму, поєднані з захопленими
розповідями настоятеля храму Отця Володимира, пробудили в серцях молоді
почуття причетності до вічних цінностей. Багато студентів відзначили, що після
відвідування храму вони відчули себе більш спокійними та умиротвореними.

7 листопада 2024 року на відділенні “Електрифікація” відбулася щорічна
науково-практична конференція по результатах проходження технологічної практики,
яку підготували та провели викладачі Тимощук Р.М.; Стребчук В.А. та студенти, вже ІV
курсу Мирогощанського аграрного фахового коледжу.
Вже маючи досвід проведення такого заходу як із дотриманням карантинних
обмежень так і реалій військової агресії Росії проти України, конференція проводилась
у змішаному форматі “ОНЛАЙН – ОФЛАЙН”.
Під час конференції студенти доповідали про отримані знання та навички на
підприємствах різних напрямків виробничої діяльності. Доповіді були підготовлені у
вигляді презентацій, відеоматеріалів передових підприємств. Студенти зуміли за
короткий час позитивно зарекомендувати не тільки себе а й наш навчальний заклад.
Дякуємо усім хто приймав участь. Бажаємо усім знайти себе в професії, творчих
та професійних злетів.

МИРУ нам та ПЕРЕМОГИ. СЛАВА УКРАЇНІ!

7 листопада 2024 року на базі Мирогощанського аграрного фахового
коледжу відбулася зустріч з представниками Рівненського фахового коледжу
Національного університету біоресурсів і природокористування України. Під
час зустрічі були обговорені спільні науково-методичні підходи, новітні
технології навчання та перспективи підготовки фахівців у галузі фахової
передвищої освіти. Було окреслено перспективи проведення спільних освітніх
заходів, що сприятимуть розвитку інноваційного потенціалу обох закладів.
Окрім плідних обговорень, гості ознайомилися з матеріальною базою
нашого коледжу, це дозволило продемонструвати високий рівень технічної
оснащеності для підготовки фахівців фахової передвищої освіти, яка сприяє
ефективному навчанню та розвитку професійних навичок у здобувачів освіти.
Як зазначила Ірина Духнич, директор Мирогощанського аграрного
фахового коледжу, подібні зустрічі дають можливість ознайомитися з досвідом
колег, почерпнути нові ідеї, бо в кожному закладі освіти є власні
напрацювання, властиві тільки їм.

6 листопада 2024 року на стадіоні Мирогощанського аграрного фахового коледжу відбувся перший вид спартакіади між збірними командами відділень: міні-футбол.

У запеклій боротьбі переможцями стала дружня команда відділення «Механізація». Друге місце зайняли спортсмени  відділення «Електрифікація», третє місце – відділення «Агрономія».

Кращим воротарем визначено Харчука Петра (група М-31), кращим бомбардиром – Салійчука Володимира (група М-12), кращим гравцем – Федаса Романа (група ЕС-33).

06 листопада 2024 року в рамках тижневика комісії «Електротехнічних
дисциплін» викладачами Єнич В.В. та Швед Ю.О. була проведена олімпіада з
освітніх компонент «Основи електроніки» та «Вимірювальна техніка».
Олімпіада – це не лише змагання, а й потужний інструмент для розвитку
молодих талантів та стимулювання інновацій. Основним завданням олімпіади
було моделювання електронних схем, проведення експериментальних завдань
з використанням сучасного вимірювального обладнання. Учасники олімпіад
мають можливість не лише закріпити теоретичні знання, отримані під час
навчання, але й розширити їх, вивчаючи нові технології та підходи.

05 листопада 2024 року в рамках тижневика комісії «Електротехнічних дисциплін»
викладачем Віктором Терновиком проведено Workschop «Автоматичний вимикач.
Сфера застосування в електричних установках». На практичному занятті здобувачі
фахової передвищої освіти групи Е-31 детально розглянули пристрій автоматичний
вимикач, його призначення, характеристики та умови вибору. А також навчилися
застосовувати автоматичні вимикачі в різних аварійних режимах роботи електричних
установок, а саме при коротких замиканнях та перевантаженні.

Вікторія ДУБИНЕЦЬКА та Оксана СИРОТИНСЬКА, провели заняття з навчальної практики «Технологія виробництва молока та яловичини» на базі сімейної молочної ферми «Молочний край».
Під час практичного заняття здобувачі освіти ознайомилися з організацією машинного доїння, годівлею та утриманням корів в господарстві.
Мирогощанський аграрний фаховий коледж дякує Марії Правдюк за можливість відвідати сімейну ферму і набути практичних умінь.

04 листопада 2024 року в рамках тижневика комісії «Електротехнічних
дисциплін» в групі Е-31 викладачі Володимир ЄНИЧ, Денис Новосад провели
практичне заняття з навчальної практики «ТО і ремонт електрообладнання» на
тему «Технічне обслуговування і ремонт електричних машин».
Метою проведення таких практичних занять є підвищення рівня
професійної підготовки, вміння виконувати конкретні виробничі завдання,
підвищення якості практичної підготовки здобувачів фахової перед вищої
освіти.

Гула, стогнала і ревла земля,

Сивіли в горі мати і кохана.

 В вогні була Вкраїнонька моя —

 Була війна жорстока. ІІ Світова.

Живі і мертві, мертві і живі

 Герої наші — воїни-солдати.

 Ми знаємо: у тій страшній війні

 Змогли либонь ви ворога здолати

 

30 жовтня в рамках тижневика викладачами Тамілою КУШНІРУК, Євгенією ЮХИМЧУК, Євгенією КОЗІЦЬКОЮ і здобувачами освіти групи Т – 31 технологічного відділення, була проведена виховна година «А пам’ять священна…»,   приурочена 80-тій річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників, яка відзначається в Україні щорічно 28 жовтня.  

У цей день ми схиляємо голови перед пам’яттю загиблих воїнів-визволителів та вклоняємося живим учасникам тих героїчних подій. Подвиг наших ветеранів – це еталон мужності, патріотизму, сили волі та справедливості. Ми зберігаємо правдиву історію великої перемоги нашого народу, адже це складає міцну основу для єдності майбутніх поколінь.

Мета заходу – вшанувати пам’ять загиблих визволителів Другої світової війни від німецько-фашистських загарбників,   вклад  кожного українця у здобутті перемоги. Ми повинні пам’ятати про тих, хто 80 років тому віддав своє життя за незалежність нашої держави, і тих хто саме в цей час захищає наші мирні сни. Які стоять на передовій…

 

 

Викладачі технологічних дисциплін  Вікторія ДУБИНЕЦЬКА та Валентина ПАХАЛЬЧУК,  провели заняття з навчальної практики «Технологія виробництва молока та яловичини» на базі сімейної молочної ферми POROVCHUK.

Мета практики – ознайомлення з організацією машинного доїння, годівлею та утриманням корів в господарстві.

Господарі ферми організували дегустацію крафтових сирів власного виробництва.

Мирогощанський аграрний фаховий коледж дякує POROVCHUK за можливість відвідати сімейну ферму і набути практичних умінь.

23 жовтня в актовій залі коледжу відбувся  традиційний вечір знайомства з професією “Я – електрик”. У веселій формі першокурсникам показали особливості майбутньої спеціальності та студентського життя.

Було цікаво поєднано серйозний матеріал з жартами, які переплітаються з цікавими афоризмами та студентськими байками. Проведення конкурсів дало змогу першокурсникам стати учасниками дійства, пов’язаного з майбутньою професією – електромонтер.

З вітальним словом і настановами до першокурсників звернулася завідувач  відділенням «Електрифікація» Вікторія Момотюк, та відзначила почесними грамотами кращих студентів відділення.

Дякуємо студентам другого і третього курсів за допомогу у підготовці та проведенні вечора  першокурсника.

 

Всеукраїнський диктант започаткувала команда Українського Радіо у
2000 році задля єднання навколо мови. Відтоді він проводиться щороку і вже
став україномовним флешмобом, який об’єднує українців по всьому світу.
Традиційно активними учасниками флешмобу стали викладачі та студенти
Мирогощанського аграрного фахового коледжу. Участь людини у написанні
диктанту національної єдності показує, як вона ставиться до своєї країни й
мови. А власний приклад завжди може стати мотивацією для інших діяти так
само – поважати свою мову та країну.
Дякуємо ЗСУ за можливість працювати! З Україною в серці!

Торгівля людьми – це сучасна форма рабства, яка передбачає вербування, транспортування, передачу, приховування або отримання людей з метою експлуатації. Це злочин, який торкається людей незалежно від їхнього віку, статі, національності чи соціального статусу.

23 жовтня 2024 року в рамках тижневика технологічного відділення була проведена виховна година «Зупини торгівлю людьми», присвячена Європейському дню боротьби торгівлі людей.

Метою даного заходу  було ознайомити здобувачів освіти  з проблемою торгівлі людьми, наголосити на гостроті цієї проблеми та вказати шляхи її подолання, а також сформувати у  них  критичне мислення. Торгівля людьми не визнає державних кордонів, тому даний захід дозволить підвищити рівень зацікавленості здобувачів освіти даною проблематикою та посилити проінформованість та усвідомлення ними гостроти проблеми.

25 жовтня до  Дня української писемності та мови в Мирогощанському аграрному фаховому коледжі був проведений І етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, метою якого є піднесення престижу української мови, забезпечення її всебічного розвитку і функціонування в усіх сферах суспільного життя. Участь у ньому наших здобувачів освіти стала доброю традицією. За результатами оцінювання студентських робіт журі визначить переможців, які вже незабаром матимуть змогу взяти участь у наступному, обласному, етапі конкурсу.

15 жовтня у актовій залі Мирогощанського аграрного фахового коледжу, відбувся день першокурсника «Я- механік». Підготували захід викладачі відділення «Механізація» Дубинецький О.І та Левчук В.В.

24 жовтня 2024 року було проведено відкрите заняття з навчальної дисципліни «Фізична культура» на тему «Легка атлетика. Стрибки у довжину з розбігу.» в групі ЗБ-11. Заняття провела викладач комісії фізичного виховання і захисту України Кравцова А.М.

20 ЖОВТНЯ ЦЬОГО РОКУ ПОЕТИЧНА СПІЛЬНОТА ВІДЗНАЧИЛА
170 РІЧНИЦЮ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВИДАТНОГО
ФРАНЦУЗЬКОГО ПОЕТА АРТЮРА РЕМБО.

24 листопада викладач-словесник Ганна Кисіль провела «Поетичні читання» з
нагоди ювілею поета для студентів І курсу. На початку презентувала короткий
екскурс сторінками життя та творчості поета. Далі глядачам було
запропоновано послухати вірші поета в різних варіантах перекладу у виконанні
студентів груп М-11 та М-12. Слухали поезію Артюра Рембо і у виконанні
професійних читців, аналізували поетичні образи, ліричних героїв. Шукали
відповідь на питання: «чому поет так легко відмовився від творчості, та
покинув поезію на піку своєї слави?».
Шлях Артюра Рембо до літературної слави був коротким, але яскравим. А його
незвичайний характер і цікаві захоплення зробили його одним із найбільш
визначних поетів свого часу, який за чотири роки творчої діяльності зробив
найвагоміший внесок у французьку поезію XIX століття.

23 жовтня 2024 року у Мирогощанському аграрному фаховому коледжі
було проведене друге заняття школи молодого викладача «Заговори, щоб я
тебе побачив» під керівництвом завідувача навчально-методичного кабінету
Бабич Ольги Олександрівни та за участю викладача української мови і
літератури Андрощук Олени Володимирівни.
Мета проведення зустрічі – вдосконалити практичні навички володіння
державною мовою, нарешті українська – це стало стильно, модно, молодіжно.
А ще, це престижно – володіти чистою солов’їною. Ми переконуємося в цьому
щодня, коли заходимо до кав’ярні, чуємо по радіо пісні, бачимо в книгарнях у
розділі бестселери українських авторів. Адже для нас мова – це одна
найбільших цінностей нації, яку вона має плекати, розвивати, популяризувати.
Особливо це стосується освітянської спільноти, тому що мова є ознакою
патріотизму. І саме ми, викладачі, маємо сприяти популяризації мови серед
молоді. А щоб бути взірцем для студентів, ми повинні показувати їм приклад
володіння рідною мовою.

21 жовтня 2024 року в рамках тижневика гуманітарних дисциплін, викладачем іноземних мов Гаврилюк Оксаною Ігорівною було проведено олімпіаду з англійської мови. В олімпіаді брали участь здобувачі освіти І курсів Мирогощанського аграрного фахового коледжу.

Переможцями стали : І місце – Тарас Черкаський група Е-11, ІІ місце – Марія Миронова група Т-11, ІІІ місце – Богдан Присакар група Е-11.

 Вітаємо переможців та учасників заходу. Слава ЗСУ! З Україною в серці!

17 жовтня 2024 року на базі Мирогощанського аграрного фахового коледжу для здобувачів освіти групи МГ-31 спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія»  було проведено практичне заняття на тему: «Комплексне приладове обстеження газопроводу». Навчання проходило за участі служби КПО Рівненської філії ТОВ «Газорозподільчі мережі України»  Дубенського УЕГГ під керівництвом майстра служби КПО Володимира Сайка – випускника відділення «Механізація»  2016 року. Показник знань – вміння застосовувати їх на практиці, а співпраця із роботодавцями – це вклад у майбутнє працевлаштування випускників.

 

Науково-методичний центр ВФПО в рамкахукраїнсько-німецького проекту «Сприяння розвиткупрофесійної освіти в аграрних коледжах України»(FABU) спільно з Асоціацією Аграр КонтактІнтернаціонал (АКІ), організовує роботу щодо участістудентів аграрних закладів освіти в проходженнітехнологічної виробничої практики в Німеччині.Результати проведення технологічної практикизасвідчують високу вмотивованість студентів,здібність адаптуватися до нових суспільних івиробничих умов, уміння комунікувати і набуттянових умінь і навичок.

17.10.2024 року завідувачем навчально-виробничої практики в Мирогощанському аграрному фаховому коледжі Терновиком Віктором Ярославовичом було проведено зустріч зі студентами третіх курсів усіх спеціальностей. Під час зустрічі було проінформовано студентів про можливість та умови проходження практики в Німеччині.

17 жовтня 2024 року у спортивній залі РЕТФК НУВГП відбувся перший вид змагань спортивних ігор серед студентів закладів фахової передвищої освіти Рівненської області – баскетбол 3х3 (юнаки, дівчата).

В них взяли участь здобувачі освіти семи навчальних: РЕТФК НУВГП (м. Рівне), технічний коледж НУВГП (м. Рівне), Рівненський фаховий коледж НУБіП (м. Рівне), медична академія (м. Рівне), ВСП «Рівненський автотранспортний фаховий коледж НУВГП (м. Рівне), Дубенський фаховий медичний коледж (м. Дубно), Мирогощанський аграрний фаховий коледж (с. Мирогоща.

Дівчата нашого навчального закладу зайняли ІІ-ге місце, юнаки – ІV-те місце.

 

Склад команд:

Наконечна Маріанна – група ЗБ-31.

Антонюк Олександра – група Е-31.

Івчук Надія – група ЗБ-11.

Корнишук Владислав – група Е-31.

Антонюк Павло – група Е-41.

Зайчук Назар – група Е-21.

Готували команди Коротун В. і Кравцова А.

 

Рада КФК.  

День першокурсника — це особливий день, що запам’ятовується на все життя. Це початок нового етапу, коли ти стаєш частиною великої студентської родини. 16 жовтня у актовій залі Мирогощанського аграрного фахового коледжу, відбувся урочистий захід «Я- технолог». Вітали першокурсників студенти старших курсів. Вони поділилися своїм досвідом і порадами, які обов’язково знадобляться їм на стежині до здобуття професії. І водночас показали, що вони тепер одна дружня родина. Атмосфера в залі була наповнена емоціями та новими враженнями, відкривши шлях до цікавого й насиченого періоду навчання, який обов’язково стане основою для їх майбутніх досягнень і самореалізації. Підготували захід викладачі технологічного відділення Сиротинська О.В., Дубинецька В.Р.
 
 
 

Всесвітній день психічного здоровя

У Всесвітній день психічного здоров’я, який відзначається 10 жовтня, заведено говорити про проблеми психічного здоров’я у всьому світі. Але не забуваємо дбати про своє ментальне здоров’я щодня, щомиті плекати свою стійкість. Тому, що психічне здоров’я – це стан повного фізичного, душевного і соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб!

Плодівництво – це не тільки цікаво, а й корисно і смачно. В цьому мали змогу переконатися студенти групи А- 31 під час дегустаційної оцінки сортів яблук на лабораторному занятті з навчальної дисципліни «Плодівництво», яке проводила викладач Ганна Науменко.

Здобувачі освіти визначали величину, форму, забарвлення шкірки, консистенцію м’якоті, смак і аромат понад 12 сортів яблук вирощених у навчальному саду МАФКУ.  

18-20 вересня 2024р. в м. Катеріні Грецька Республіка проходив чемпіонат світу з пляжної боротьби серед юніорів та кадетів.В цих змаганнях в складі національної збірної України приймав участь здобувач освіти групи М-21 Крець Максим. З честю представив наш заклад  виборовши VI – місце на цих змаганнях.

28 вересня в м.Борщів Тернопільскої області відбувся всеукраїнський турнір з вільної боротьби присвячений пам’яті полеглих в боях ха Україну героїв Борщівщини ці змагання зібрали понад 200 учасників з різних областей України .

Спортсмени Мирогощанського аграрного фахового коледжу взяли участь в даних змаганнях та показали такі результати:

Крець Максим  М-22 – ІІІ місце

Бабич Вадим М-31 – V місце

Марців Владислав VII – місце

Зубкевич Сергій VII – місце

Дякуюємо Зборний Силам України за можливість тренувати та приймати участь в даних змаганнях!

Здобувачі освіти Мирогощанського аграрного фахового коледжу долучились до загальноукраїнської ініціативи зі збору плодів каштану кінського. На території коледжу, разом з здобувачами групи АС-ОТС–12 і викладачем Оксаною МЕЛЬНИК плоди каштанів збирала і волонтер Ольга Хоптар. Каштани були передані у пункт збору, а вилучені кошти підуть на допомогу захисникам України.

СТВОРЮЄМО КРАСУ СВОЇМИ РУКАМИ

Наша територія  – наша гордість. Цю красу, створено руками здобувачів освіти і викладачів під час проходження навчальних практик на відділенні «Агрономія». Декоративно-паркове мистецтво – одна з дисциплін, знання якої використовуються для створення міксбордерів, рабаток, альпінаріїв, арабесок. Саме на навчальній практиці, під керівництвом викладача Оксани Мельник, здобувачі мають змогу закріпити набуті теоретичні знання і застосувати їх для створення ландшафтних композицій.

Міжнародний тренінг для викладачів аграрних
коледжів «Збір даних для розрахунку маржинальних
доходів та управління підприємством»
19 вересня 2024 року, в межах проєкту DAAD № 57649162 «Digit 3: Data
collection and digitalisation with a focus on University Colleges in 2024», в НУВГП
відбувся семінар-тренінг для викладачів аграрних коледжів «Навчання та
професійне використання збору даних».
Організатори заходу: Національний університет водного господарства та
природокористування, Національний університет біоресурсів і
природокористування, Миколаївський національний аграрний університет та
Університет прикладних наук Вайнштефан-Тріздорф (Німеччина).
В практикумі, окрім вищезазначених університетів, взяли участь шістнадцять
коледжів аграрного спрямування з різних куточків України, у т.ч. з
прифронтових територій.
Для збору даних залучались студенти і Мирогощанського аграрного
фахового коледжу, це Максим Подерня (М-31), Вадим Бабич (М-31),Тетяна
Лещенко (А-42), Уляна Васільєва (От-21) і Микола Дубич (А-31) з
координатором проєкту від навчального закладу Тетяною Тишковець
З вітальними промовами до учасників тренінгу звернулися професор
Університету прикладних наук Вайнштефан-Тріздорф, керівник міжнародного
навчального курсу «Управління фермерським господарством» Ральф
Шлаудерер та ректор НУВГП Віктор Мошинський.
Безпосередньо тренінг розпочався з представлення результатів
практичного збору даних на підприємствах та аналізу отриманих результатів
учасниками заходу. Зокрема, у доповідях учасники представили об’єкти
досліджень, розповіли про етапи збору даних та їх обробки, виклики, які
поставали під час дослідження, а також зробили свої висновки та надали
рекомендації.
Нам вдалося зміцнити співпрацю між навчальними аграрними закладами
України, аграрними підприємствами та Університетом прикладних наук
Вайєнштефан-Тріздорф (HSWT), проєктний керівник якого є проф. Ральф
Шлаудерер. Також вдалося посилити практичний аспект навчання та
використання переваг міждисципланарного підходу в рамках підготовки
проведення проєкту «Digit 3: Data collection and digitalisation with a focus on
University Colleges in 2024».
Усі учасники: і викладачі, і студенти, отримали вагомий досвід та навики зі
збору даних. Всі отримали сертифікати учасників від Університету прикладних
наук Вайнштефан-Тріздорф (Німеччина) та позитивні враження від участі у
проєкті.   

25 вересня 2024 року, викладачі Мирогощанського аграрного фахового коледжу
Дубинецька О.Ф., Шевчук В.Т. та здобувачі освіти груп ЗБ-21 і ОТ-МГ-21 в актовій залі
коледжу, провели відкриту виховну годину до Дня партизанської слави для студентів
перших курсів коледжу.
З почуттям безмежної подяки й любові ми віддаємо данину поваги ветеранам
антифашистського опору: колишнім підпільникам і партизанам, захисникам і
визволителям рідної землі – усім, кого ми з гордістю називаємо народними месниками. Ми
ніколи не забудемо героїв партизанського руху.

21 вересня 2024 року волейбольна команда дівчат МАФКу прийняла участь у товариському турнірі з волейболу серед дівчат до Дня фізичної культури та спорту, який відбувся в Дубенській ДЮСШ.
Рада КФК.

 

До тижневика агрономічних дисциплін викладачем Юлією Кравчук було проведено,, Брейн-ринг” у групі ЗБ-31 спеціальності 206 “Садово-паркове господарство”. Здобувачі освіти змагались в кмітливості, ерудиції та перевірили свої знання із навчальної освітньої компоненти “Розсадники декоративних культур”. Із двох команд “Ерудит” і “Спритність ” переможцями стала команда “Ерудит “.

16.09.24 викладач фізичного виховання Романів Ю.В. провів відкрите заняття з навчальної дисципліни,,Фізична культура,,в гр.М-11 на тему “Легка атлетика.Біг на короткі дистанції.Стрибки в довжину з розбігу.”

Ез-31

18.09.2024

Основи підприємництва, менеджменту і маркетингу


17.09.2024

ОСНОВИ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ ЗАЛІК

Основи підприємництва, менеджменту і маркетингу

Файл 1     Файл 2


16.09.2024

ОСНОВИ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ

Основи підприємництва, менеджменту і маркетингу

Файл 1     Файл 2

Мз-11

15.11.2024

Українська мова (за проф. спрям.) 

Основи нарисної геометрії

Основи нарисної геометрії


14.11.2024

Українська мова (за проф. спрям.)

Файл 1         Файл 2

Основи нарисної геометрії


13.11.2024

Основи нарисної геометрії

Економічна теорія 


12.11.2024

Основи нарисної геометрії

Файл 1         Файл 2

Економічна теорія


11.11.2024

Українська мова (за проф. спрям.)

Економічна теорія

ОТз-11

16.11.2024

Основи тваринництва і бджільництва


15.11.2024

Основи електрифікації і автоматизації с/г виробництва


14.11.2024

Землеробство

Основи тваринництва і бджільництва

Трактори, автомобілі і ПММ


13.11.2024

Основи тваринництва і бджільництва


12.11.2024

Основи електрифікації і автоматизації с/г виробництва

Землеробство


11.11.2024

Комп’ютери і КТ

Трактори, автомобілі і ПММ

Землеробство

МГ-21

03.12.2024

Матеріалознавство і ТКМ

Файл 1        Файл 2

Історія України

Файл 1          Файл 2

 Інженерна геодезія


02.12.2024

Технічна механіка

Інженерна графіка

(ІІ підгрупа) Українська мова

 Інженерна геодезія

Економічна теорія. Залік.

В рамках тижневика комісії агрономічних
дисциплін 13 травня було проведено відкрите заняття
викладачем Бідюком Іваном Васильовичем в групі ЗБ-
31 з навчальної практики «Квітникар за робітничою
професією» на тему:  «Техніка формування нівакі».

На теперішній час агроном одна з найбільш затребуваних професій на ринку праці. Фахівець з агрономії має великі перспективи, адже земля завжди була, є і буде сталим джерелом достатку, ефективне використання якого можливе лише за умови ґрунтовних знань і вмінь.

14 травня у рамках тижневика цикловою комісією агрономічних дисциплін викладачами  Ганною Науменко та Василиною Міщук було проведено олімпіаду з навчальної дисципліни «Рослинництво» серед здобувачів освіти відділення «Агрономія».

Під час виконання теоретичних  і практичних завдань студенти змагалися з визначення видів польових культур за насінням і сноповим матеріалом, виконували практичні завдання на колекційно-дослідному полі.

Перемогу здобув студент групи А-41 Богдан Борчук

Вітаємо!

 В рамках тижневика комісії агрономічних дисциплін 13 травня  було проведено відкрите заняття  викладачем Корнійчук Тетяною Василівною  в групі ОТ-21 з навчальної дисципліни «Землеробство з ґрунтознавством» на тему:  «Енергозберігаюча спрямованість обробітку ґрунту в екологічному землеробстві».

За програмою проведення тижневика комісії технічних дисциплін
була проведена екскурсійна поїздка здобувачів освіти груп Е-21 та ЕП-22
спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» в
приватне сільськогосподарське підприємство «Україна» Рівненського району
Рівненської області, як стейкхолдера пілотного проєкту «Сімейні молочні
ферми». Організаційний та інформаційний супровід екскурсії здійснювали
викладач технічних дисциплін Сергій Давидов та інженер з охорони праці
Віктор Пасічник.

1 травня 2024 викладачем агрономічних дисциплін Кривичун Г.В. було проведено відкрите практичне заняття  з навчальної дисципліни «Технологія заготівлі і зберігання с/г продукції» в групі ОТ-41,  тема: «Органолептична оцінка якості компотів і соків. Вимоги до якості готової продукції». 

    Конкурс на кращий знавець з «Охорони праці та безпеки життєдіяльності»

    У рамках тижневика комісії технічних дисциплін, 2 квітня 2024 року, викладачами Колісніченком Володимиром Вікторовичем і Пасічником Віктором Івановичем було проведено конкурс на краще знання дисципліни “Охорона праці та безпека життєдіяльності” серед студентів відділення «Механізація» та «Електифікація».

1 травня 2024 року було проведено відкрите заняття з навчальної дисципліни «Фізична культура» на тему «Легка атлетика. Стрибки у довжину з розбігу.» в групі ЗБ-11. Заняття провела викладач комісії фізичного виховання і захисту України Кравцова А.М.

01.05.24 р викладач Мельник Ольга Миколаївна провела відкрите заняття у групі М-12 з навчальної дисципліни “Основи нарисної геометрії та інженерна графіка” за темою “Проєкційне креслення”

«БІЗНЕС – ГРА ДЛЯ ФЕРМЕРІВ»
В період з 22 по 24 квітня за підтримки German Sparkassenstiftung Ukraine в Мирогощанському аграрному фаховому коледжі було проведено інтерактивний тренінг «Бізнес-гра для фермерів», учасниками якого були Руслана ЙОВКО, заступник голови Представництва організації German Sparkassenstiftung, здобувачі освіти спеціальності 201 “Агрономія” та викладачі коледжу Оксана Гоженко і Леся Тимощук.
Тренінг складався із підготовчої частини та трьох модулів. Кожен модуль включав вступ, раунд гри, фідбек-сесію, теоретичну частину тренінгу, яка подавалася у вигляді мінілекцій, презентацій, практичних кейсів, роботи в групах та дискусій учасників і короткий підсумок.
Це були три продуктивні дні навчання наповнені обміном знаннями та дискусіями.
Здобувачі освіти отримали базові економічні знання про всі фактори впливу, особливо що стосується аграрного бізнесу, вчились грамотно розпоряджатися фінансами, планувати витрати, розвивали аналітичне мислення; правильно будувати стратегію, відчули, що таке конкуренція і як приймати непрості бізнес-рішення на своїх фермах стикаючись з різними викликами. Учасники вчилися думати та діяти як підприємці, визначали та оцінювали інвестиційні можливості, керували сценаріями ризиків, практикувались у складанні звітності, зрозуміли, що означає підприємницьке мислення, і як застосовувати набуті навички у реальному житті. Чудово, що саме в грі можна було виправити помилки в фінансових розрахунках, щоб не допустити їх в реальному житті.
Бізнес-гра проходила в дружній, доброзичливій атмосфері. Усі учасники отримали сертифікати та позитивні враження від гри.
«Захопливо…», «Круто…», «Цікаво, пізнавально…», «Дуже мало, хочемо ще…» – саме такі відгуки були в учасників після завершення тренінгу. Надіємося, що здобуті знання і навички допоможуть учасникам тренінгу досягти висот у сфері ведення майбутнього бізнесу.
Ми щиро вдячні керівнику гри Руслані ЙОВКО за професійні знання та вміння передати цінну інформацію.

Спартакіада гуртожитків. 18 квітня 2024 року в спортивній залі коледжу проводилась спартакіада МАФКу серед жителів гуртожитків. В програму входили змагання з настільного тенісу, дарсту, волейболу. Прийняли участь дві команди: гуртожиток № 1, гуртожиток № 2. В змаганнях з настільного тенісу перемогу здобули спортсмени гуртожитку № 1, з дарсту кращу влучність і вправність показали спортсмени гуртожитку № 1. В останньому виді спартакіади – волейболі, перемогли також волейболісти гуртожитку № 1. По підсумках змагань переможцями спартакіади стали спортсмени гуртожитку № 1. Вони були нагороджені перехідним кубком і грамотами КФК, а всі учасники солодощами від студентського профкому.

18 квітня 2024 року викладач Стребчук А. М., в групі А-11, провів навчально-тренувальне заняття з навчальної дисципліни «Захист України» , на тему ” Озброєння механізованого відділення”.

18 квітня 2024 року викладач Конюшек Ю.В., в групі Т,ТК-11 провела навчально-тренувальне заняття з навчальної дисципліни «Захист України. Основи медичних знань» на тему ” Надання допомоги на етапі “під вогнем”

Спартакіада коледжу з армспорту.

 

17 квітня 2024 року,в спортивні  залі МАФКУ, проводився четвертий вид  спартакіади   коледжу серед збірних команд відділень – армспорт. В змаганнях прийняли участь 34 учасники.

І-ше  місце зайняла команда відділення«Механізація». 

ІІ-ге місце – відділення«Електрифікація».

ІІІ-тє місце – відділення«Агрономія».

Переможцями  в вагових категоріях стали:

55 кг – Мандзюк Максим  , група  М-11.

60 кг – Гончар Петро,  група  Е-32.

65 кг – Пукалюк Андрій , група  М-12.

70 кг – Бернацький Микола, група Т–31.

75 кг – Євсіков Артем, група  МС–13.

80 кг – Кондратюк Роман , група Е–32.

+ 80 кг – Сущик Михайло , група  МСК–14.

Команда-переможець нагороджена перехідним кубком, команди-призери – грамотами колективу фізичної культури.

Переможці в категоріях були нагороджені грамотами КФК.

17 квітня 2024 року було проведено відкрите заняття з навчальної дисципліни «Фізична культура» на тему «Спортивні ігри. Футбол» в групі   Е-11. Заняття провів  викладач комісії фізичного виховання і захисту України  Білоус В.М.

16 квітня 2024 р. Викладач Довгалець В.В. провів відкрите заняття з фізичної культура в гр Еп-12.Тема заняття “Гімнастика”.Стройові вправи на місці та в русі,загально-розвиваючі,та акробатичні вправи,опорний стрибок,лазання по кананту.

12 квітня студентка І курсу відділення «Агрономія», спеціальності
«Зелене будівництво та садово-паркове господарство» Новосадюк Анна під
керівництвом викладача гуманітарних дисциплін Кисіль Ганни брали участь в
Науково-практичній конференції для студентів та обдарованої молоді.
Темою для дослідження було обрано «Студентське життя в умовах
війни». Адже з початком повномасштабної війни суттєвих змін зазнали не
лише форми навчання і його зміст, а й студентське життя. Воно змінило свій
звичний хід і ритм.
Змішаний формат навчання розділив студентські курси і став
перешкодою для живого спілкування в стінах закладу та за його межами в
позаурочний час. Також часті повітряні тривоги негативно впливають на
психоемоційний стан студентів. А перманентне перебування в стані стресу не
сприяє повноцінному опануванню навчальним матеріалом. Та й робити
звичайні буденні речі стало дуже складно. А саме навчання вимагає значного
ресурсу – як психологічного, так і фізичного. І розподіляти свій час і
вирішувати, як його провести, чим заповнити, уже буде сам студент.
Метою і завданням роботи було дослідити як саме війна вплинула на
зміст студентського життя. Що втратила студентська молодь і яких нових
навиків вони набули? Чи стала війна для них додатковою мотивацією в
навчанні? Чи залишилась надія на відновлення звичного студентського життя?
Що рятує молодь від напруження і стресу?
Для дослідження було створено канал в Телеграм, де проводилось
анонімне опитування серед студентів ІІІ і ІV курсів. Адже вони мали змогу
навчатися ще до початку повномасштабного вторгнення, і тому можуть дати
відповіді на питання, які були метою дослідження.
В результаті опитування було отримано цілий ряд висновків, основні з
яких:

1. Попри війну студенти вважають навчання найкращим часом в
своєму житті, але й відчувають брак повноцінного живого
спілкування через змішаний формат навчання.

2. Об’єми завдань для самостійного опрацювання не вважають аж
надто великими і встигають їх опрацьовувати, навіть в таких не
простих умовах.

3. Вважають, що викладачі частіше бувають до них лояльними та не
знижують оцінки за невиконані завдання., відчувають від них
підтримку.

4. Щоб не відчувати негативу, новини переглядають зрідка, але

фактор стресу в їхньому житті присутній.

5. Шукають ті речі, які рятують від стресу: спорт, музика,

волонтерство, благодійні заходи.

6. Колектив своєї групи вважають дружнім, хоч більша частина їх
не проживає в гуртожитку, тому спілкуються переважно не
перервах. Розом з тим, через війну багато хто втратив зв’язок з
колишніми друзями.

7. Хотіли б більше виховних заходів на тему патріотичного

виховання, екскурсійних поїздок.

8. Прагнуть більшого спілкування з дирекцією коледжу.
Молодь швидко адаптується до нових реалій. В своєму колі
спілкування знаходять способи для екологічного подолання
стресу. Вірять в близьке завершення війни і мріють про
відновлення подорожей країною та за її межі.

10.04.2024 року в актовій залі коледжу була проведена виховна година на тему «Привіт! Я – КОНФЛІКТ!!!», метою якої було розкрити суть різних видів конфліктів, особливостей їх перебігу, причин виникнення та варіантів ефективного їх вирішення. Виховна година стала уроком толерантності, поміркованості, вміння виходити із конфліктних ситуацій. Дана тема є актуальною з давніх часів тому, що історія людства не що інше, як відображення різноманітних конфліктів, шляхів їх розв’язання та результатів, що є частинками кожної епохи.
У суспільстві не можна жити без протиріч, люди завжди відрізнятимуться поглядами, смаками і пристрастями. Але ці протиріччя не можна доводити до конфліктів. Щоб зберегти душевне, психічне і фізичне здоров’я, потрібно навчитися запобігати конфліктам, а якщо конфлікт вже розгорівся, потрібно уміти з нього вийти.
У народі кажуть:
«В суперечці породжується істина».Але при цьому слід пам’ятати «У великих дозах конфлікт шкідливий для здоров’я».

Вирує світ.
Гуде, як Вавилон:
Пожежі, війни, бурі, катастрофи…
Вже не пізнав би й мудрий Соломон,
Хто Бог – а хто розбійник із Голгофи.
Хто хрест несе,
Хто – Каїна печать,
Хто плід зірвав із дерева пізнання…
Вирує світ. А янголи мовчать.
За що нам люде, те важке мовчання?
Між непоблагословлених зачать
Облуди, зради, підлості, гордині
Ми живемо. А янголи мовчать.
Лишивши право вибору людині.

Підготували викладачі: Гоженко О.М., Тимощук Л.М., Зембаль М.С.

05 квітня студенти груп Е-31, Е-32 та ЕС-23 та викладачі відділення «Електрифікація» Давидов В. С., Левченко І. П. та Єнич В. В. з освітньою метою відвідали підрозділи  ДП “Національна атомна енергогенеруюча компанія Енергоатом»” Хмельницька атомна електростанція. Оглядову екскурсію та зустріч з атомниками організували для здобувачів фахової передвищої освіти спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» з метою закріплення теоретичних знань і їх практичного застосування.

Під час екскурсії на Хмельницьку АЕС студенти дізнавалися про особливості професійних обов’язків атомників. Студенти побували на повномасштабному тренажері блочного щита управління, а пізніше відвідали один з енергоблоків, де ознайомились з роботою центрального щита управління, машинною залою одного з енергоблоків та трансформаторів .

«Знання – це скарб, а ключ до нього – ПРАКТИКА»
Практика доводить, що навчання ефективне лише тоді, коли отримані
теоретичні знання активно поєднуються з набуттям практичних навичок.
Саме з такою метою 04 квітня 2024 року на відділенні «Електрифікація»
відбувся конкурс фахової майстерності «Кращий за професією» серед
здобувачів освіти груп Е-31, Е-32, ЕС-23. Конкурс складався з виконання таких
практичних завдань:
 «Підготовка, підключення трифазного асинхронного електродвигуна
з кз ротором»
 «Монтаж обладнання для реверсивного пуску електродвигуна»,
«Монтаж обладнання для прямого пуску електродвигуна»
 «Монтаж установленої арматури для СІП»
 «Підключення освітлювальної апаратури»
 «Визначення коефіцієнта трансформації»
Перемогу здобула команда групи Е-32.

 

3 квітня 2024 року викладачем комісії технічних дисциплін Колісніченко В.В. в групі МСК-14
було проведено відкрите заняття з навчальної дисципліни «Охорона праці та безпека
життєдіяльності» на тему «Практичне ознайомлення з технічними засобами гасіння пожеж».

 

3 квітня 2024 року викладачем комісії технічних дисциплін Колісніченко В.В. в групі МСК-14
було проведено відкрите заняття з навчальної дисципліни «Охорона праці та безпека
життєдіяльності» на тему «Практичне ознайомлення з технічними засобами гасіння пожеж».

3 квітня в спортивній залі Мирогощанського аграрного фахового коледжу відбувся ІІІ-й вид спартакіади серед збірних команд відділень – баскетбол. Призові місця розподілилися наступним чином: І-ше місце – відділення “Електрифікація”; ІІ-ге місце – відділення “Механізація”: ІІІ-тє місце – відділення “Технологія”.

Склад команди переможців:

Корнишук Владислав гр. Е-21 Антонюк Олександра гр. Е-21 Антонюк Павло гр. Е-31 Бусецький Роман гр. Е-32 Штука Ігор гр. Е-21 Зайчук Назар гр. Е-11 Яковчук Роман гр. Е-11 Кубовий Ярослав гр. Е-11 
Рада КФК.
 

3 квітня 2024р. викладачі комісії Електротехнічних дисциплін В.В.Єнич
та Ю.О.Панчук провели відкриту виховну годину присвячену до: «Дня
Національної гвардії України».
Тематика данної виховної години сприяє згуртуванню студентів,
викликає почуття поваги за свою державу та Збройні Сили України, героїзм,
відвагу, любов до Батьківщини та прагнення до захисту своєї рідної землі.

Завдання практики: закріплення та поглиблення отриманих здобувачами
освіти знань при вивченні предметів спеціального циклу, набуття і закріплення
навичок, отриманих у період навчальної практики, вивчення організації праці
на дільниці, у бригаді, на робочому місці.
02 квітня 2024 року заступник директора з навчально-виробничої роботи
Дубинецький І.О. та завідувач навчально-виробничою практикою Терновик
В.Я. провели інформаційні збори студентів 3 курсу відділення
«Електрифікація» про особливості проходження виробничої технологічної
практики. Під час зустрічі було наголошено про терміни проходження
практики, про перелік базових підприємств, про вимоги до оформлення
конкретних угод практики, їх погодження та заключення.

3 квітня 2024 року викладач Тарасюк В.А. провів відкрите заняття, у
рамках тижневика комісії електротехнічних дисциплін, з навчальної
дисципліни «Монтаж електрообладнання і систем керування»
Під час заняття викладач показав основні засоби і заходи захисту від
ураження електричним струмом, та розглянуто технологію монтажу захисного
заземлення та занулення. Дана тематика є актуальною для монтажних робіт і
тісно переплітається із виробництвом.
Студенти активно приймали участь у підведені підсумків теми.

*8 березня 2024 року в групі Т-ТК-21 викладач економічних дисциплін Тимощук Леся Миколаївна провела відкрите заняття з навчальної дисципліни “Економічна теорія” на тему “Ринок як економічна форма організації суспільного виробництва”.*

2 квітня 2024 року в групі МСК-14 викладач соціально-економічних дисциплін
Шевчук Володимир Тихонович провів відкрите заняття з навчальної
дисципліни “Економічна теорія” на тему “Капітал. Витрати виробництва і
прибуток”.

2 квітня 2024 року викладач комісії електротехнічних дисциплін Новосад Д.П. провів відкрите заняття з навчальної дисципліни «Електричні машини та апарати» на тему: «Будова і принцип дії асинхронного двигуна».

Під час основної частини заняття викладач показав основні елементи будови асинхронної машини, їх функції та взаємозв’язок. Особлива увага була приділена принципу дії асинхронної машини.

Наприкінці, викладач отримав зворотний зв’язок від студентів, що дозволило оцінити ефективність проведеного заняття. Великим плюсом була активна взаємодія між викладачем і студентами, що сприяло поглибленню розуміння теми.

Опис ОПП Монтаж, обслуговування устаткування і систем газопостачання

Освітньо-професійна програма «Монтаж, обслуговування устаткування і систем газопостачання» для підготовки здобувачів фахової передвищої освіти за спеціальністю 192 Будівництво та цивільна інженерія вперше була затверджена і введена в дію 31 серпня 2018 року на підставі засідання педагогічної ради Мирогощанського аграрного коледжу, протокол №1. Переглянута і введена в дію 29 жовтня 2021 року на підставі засідання педагогічної ради Мирогощанського аграрного фахового коледжу, протокол №2. Освітньо-професійну програму «Монтаж, обслуговування устаткування і систем газопостачання» оновлено на основі прийнятого стандарту фахової передвищої освіти затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 17.11.2021 № 1243 «Про затвердження стандарту фахової передвищої освіти зі спеціальності 192 Будівництво та цивільна інженерія галузі знань 19 Архітектура та будівництво освітньо-професійного ступеню «Фаховий молодший бакалавр», введеного в дію з 2021/2022 навчального року. Переглянута і затверджена педагогічною радою Мирогощанського аграрного фахового коледжу від 31 серпня 2022 року, протокол №1 і введена в дію з 1 вересня 2022 року ( наказ № 114 від 31.08.2022 р.).

В подальшому ОПП щорічно переглядалась та удосконалювалася згідно Положення про освітньо-професійні програми у Мирогощанському аграрному фаховому коледжі відповідно до пропозицій роботодавців, результатів опитування здобувачів освіти та викладачів коледжу.

Мета освітньо-професійної програми полягає у встановленні термінів, змісту, методів навчання, оцінювання осіб з визначеним ступенем освіти для підготовки фахівців, здатних розв’язувати типові спеціалізовані задачі та виконувати практичні завдання у сфері газового господарства або у процесі навчання.

Цілі навчання: підготовка фахівців, здатних розв’язувати типові спеціалізовані задачі та виконувати практичні завдання у сфері будівництва та цивільної інженерії або у процесі навчання.

Інтереси роботодавців враховані в аспекті прагнення підготувати фахівця з розвинутими професійними компетентностями, які могли б демонструвати свої знання, уміння і навички, необхідні для здійснення фахової діяльності у галузі. Роботодавці беруть активну участь в освітньому процесі, покращенні матеріально-технічної бази, проведенні переддипломної практики у своїх організаціях та працевлаштуванні випускників. Запрошуємо всіх стейкхолдерів (здобувачів фахової передвищої освіти, випускників освітньої програми, роботодавців, представників інших груп стейкхолдерів) залишити відгуки, побажання та пропозиції для покращення освітньої-професійної програми.

Освітньо-професійна програма ОПС “Фаховий молодший бакалавр” 2024

Освітньо-професійна програма ОПС “Фаховий молодший бакалавр” 2022

Освітньо-професійна програма ОПС “Фаховий молодший бакалавр” 2021

Освітня програма ОКР “Молодший спеціаліст” 2018

Освітня програма профільної середньої освіти 2022

7 березня 2024 року викладачем комісії технічних дисциплін Корнелюк В.Л. в групі Е-21 було проведено відкрите заняття з навчальної дисципліни «Технології. Інженерна та комп’ютерна графіка» на тему «Проєкційне креслення. Модель».

12 березня 2024 року в групі А – 31 викладач економічних дисциплін Гоженко Оксана Миколаївна провела відкрите заняття з навчальної дисципліни “Економіка підприємства ” на тему “Земельні ресурси аграрних підприємств та ефективність їх використання”. Земля є основним національним багатством українського народу, в сільському господарстві – головним і незамінним засобом виробництва. Тому питання її ефективного і раціонального використання завжди є і будуть актуальні, особливо зараз, коли значна частина родючих земель окупована, замінована, на значних ділянках ведуться бойові дії…..Наші землі потребують ЗАХИСТУ!

6 березня 2024 року викладачкою комісії гуманітарних дисциплін Євтушенко
Л.Р. було проведено відкрите заняття в групі ЗБ-21з навчальної дисципліни
«Англійська мова» на тему: «Улюблена їжа. Смакові вподобання».

Продовжувати читання

5 березня 2024 року викладачкою комісії гуманітарних дисциплін Лампекою Н. В. було проведено відкрите заняття в групі М-21 з навчальної дисципліни « Англійська мова» на тему: «В кафе, ресторані.  Меню. Замовлення страв. Умовні речення 1 типу». Продовжувати читання

 

Шолом-Алейхем  (1859-1916) — один із найвидатніших і найпопулярніших єврейських письменників-класиків, з дня народження якого 2 березня виповнилось 165 років.  Продовжувати читання

28 лютого 2024 року викладачем Дубинецьким О.І. в групі М-41 було проведено відкрите заняття з навчальної дисципліни «Експлуатація машин та обладнання» на тему «Поняття про технологію вирощування с.г. культур, виробничі процеси, операції»

Продовжувати читання

28 лютого 2024 р. викладач комісії електротехнічних дисциплін Панчук Ю.О. провів відкрите заняття з навчальної дисципліни «Економіка підприємства»  на тему: «Організація електропостачання і раціонального використання електроенергії в сільському господарстві». На  занятті були присутні студенти групи Е-42 та  викладачі циклової комісії електротехнічних дисциплін.

Продовжувати читання

28 лютого 2024 року викладачем комісії технічних дисциплін Корнелюк А.І . в групі МС-13 було проведено відкрите заняття з навчальної дисципліни «Взаємозамінність, стандартизація і технічні вимірювання» на тему «Розв’язування задач на визначення граничних розмірів деталей, їх допусків, граничних зазорів (натягів)ї».

Продовжувати читання

Згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року № 69/2015 "Про
вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв
Небесної Сотні", щорічно 20 лютого відзначається День Героїв Небесної Сотні,
покликаний увічнити людську, громадянську і національну відвагу та
самовідданість, силу духу і стійкість громадян, завдяки яким змінено хід історії
нашої держави, гідно вшанувати подвиг загиблих за ідеали демократії, права і
свободи людини, європейське майбутнє України.
Вшановуючи пам’ять учасників Революції Гідності та Героїв Небесної
Сотні, 20 лютого 2024 року в Мирогощанському аграрному фаховому коледжі
викладачами Дубинецькою О.Ф. та Шевчуком В.Т. було проведено відкриту
виховну годину до дня пам’яті Героїв Небесної Сотні для студентів першого
курсу груп ОТ-МГ-11 та ЗБ-11.
Проникливі слова учасників виховної години та зворушливі кадри на
екрані під тужливу «…пливе кача» знову повертають нас в ті, вже далекі, роки,
коли розпочалась війна, що триває і нині, забираючи найкращих синів і дочок
України, які боронять Вітчизну від північної московської орди.
Іти я мушу, матінко пробачте!
Я повернуся, може, до весни…
А Ви не плачте, мамо, Ви не плачте,
Бо хто, якщо не ми? Якщо не ми…

Продовжувати читання

         26 лютого 2024 року в студентській  групі Е 21, згідно плану тижневика соціально-економічних дисциплін, проведено відкрите заняття з навчальної дисципліни «Історія України». Метою заняття було систематизувати, узагальнити і закріпити знання з вивчених тем  періоду 1919-39 рр. До семінарського заняття з теми «Україна в міжвоєнний період» студенти: Гаврилюк Денис, Антонюк Олександра, Похила Назарій, Покорська Христина, Бутрій Дмитро підготували презентації. Заняття провела викладач Л.М.Бутрій. Продовжувати читання

16 лютого 2024 року в рамках місячника комісії природничо-математичних дисциплін у коледжі відбулась олімпіада з інформатики серед студентів першого курсу. В олімпіаді взяли участь 5 студентів. За результатами виконаних завдань призерами олімпіади є:
І місце – Ящук Олександр, студент групи Еп-12;
ІІ місце – Зайчук Назар, студент групи Е-11;
ІІІ місце – Денисюк Володимир , студент групи Е-11.

Продовжувати читання

22 лютого 2024 року в рамках місячника природничо-математичних дисциплін викладачем математики Гук В.М. було проведено відкрите заняття на тему “Розв’язування вправ на обчислення похідних”.На занятті студенти закріпили таблицю похідних,  правила диференціювання та вміння виконувати вправи із застосуванням  похідної функції.

Продовжувати читання

21 лютого 2024 року в Мирогощанському аграрному фаховому коледжі викладачами комісії гуманітарних дисциплін Намчук Л. С. та Лампекою Н. В. Було проведено виховну годину, присвячену Міжнародному дню рідної мови.
Це свято – ще одна нагода для кожного громадянина усвідомити причетність до свого народу, до рідної мови. Життя мови залежить від народу, який несе її у своїй душі й культурі, у своїх звичаях, традиціях, піснях.
Тож не зрадьмо ту землю, де жили наші предки, де живемо нині ми. Нехай на повну силу лунає рідне слово в кожній родині. Бережіть та шануйте рідну мову!

Продовжувати читання

22 лютого 2024 року викладачем Зембаль М.С. в групі ЗБ-11 було проведено відкрите заняття з навчальної дисципліни «Громадянська освіта» на тему «Соціальні цілі економіки». Студенти отримали інформацію наочно продемонстровану за допомогою ТЗН. Закріпили матеріал тестуванням за QR кодом та отримали оцінки. Заняття проведено в рамках тижневика комісії соціально-економічних дисциплін.

Продовжувати читання

Герої таки не вмирають,
Вони будуть вічно живі.
Героїв завжди пам’ятають
На небі й на рідній землі!
На жаль історія України продовжує писатися не чорнилом, а кров’ю. Хто б міг подумати, що вшановуючи пам’ять Героїв різних історичних епох ми станемо свідками, учасниками схожих подій.
Описати, а тим більше відчути глибину трагедії, що сколихнула увесь світ не під силу нікому. На це потрібно час і покаяння усього народу.
Цьогоріч десята річниця розстрілів на Майдані. Героїчна Сотня журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Янголами Хранителями у небі. А пагорб на Інститутській став новітньою Голгофою України. Продовжувати читання

З любов’ю в серці до своєї держави, з молитвою за наших захисників, зі світлою пам’яттю про загиблих ГЕРОЇВ – 19 лютого в Мирогощанському аграрному фаховому коледжі проведено патріотичну акцію. Студенти
вшанували символ своєї держави, створивши живий ДЕРЖАВНИЙ ГЕРБ УКРАЇНИ. ЗАХІД ПРОВЕДЕНО ПІД ГАСЛОМ: УКРАЇНА ЖИВА І ВІЧНО БУДЕ ЖИТИ!!!
ТРИЗУБ – ЦЕ СИМВОЛ СВОБОДИ, СИМВОЛ ГІДНОСТІ ТА ВОЛІ ДО ПЕРЕМОГИ! ВІН Є СИМВОЛОМ БОРОТЬБИ ЗА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ ТА НЕБАЧЕНУ МУЖНІСТЬ І САМОПОЖЕРТВУ В ІМ’Я ДЕРЖАВИ УКРАЇНИ.

Наш Герб – тризуб — це символ України
І незалежності впродовж віків!
Це символ волі, вільної людини
І передався він нам від дідів
І прадідів, що волю боронили
Й сміливо за свободу йшли у бій.
Вони Вітчизну, як і ми, любили
І мали в цьому світі голос свій.
Традиції і Прапор, Герб і слово
Гімн урочистий свій несли у світ!
І працювати вміли всі чудово,
І це у нашім серці з юних літ!

ЛЮБИМО ТЕБЕ, УКРАЇНО❤️??.
Молимось за тебе, РІДНЕНЬКА!

СЛАВА УКРАЇНІ !!!
ГЕРОЯМ СЛАВА !!!

Захід проведено в рамках тижневика комісії соціально-економічних дисциплін.

Продовжувати читання

12 лютого 2024 року в Мирогощанському аграрному фаховому коледжі, в рамках тижневика комісії природничо-математичних дисциплін, викладачем Лимаренко Т.В. в групі М-11 було проведено позааудиторний захід з хімії «Досліди на харчових продуктах».
Студенти перевірили зразки ковбаси на вміст фуксину, ГМО, чай на вміст таніну, а також якість меду і вина. Продовжувати читання

Здоров’я — це найвище благо, дароване людині природою. Без нього життя не може бути
повноцінним і щасливим. Тільки здорова, всебічно розвинена, освічена людина здатна бути
справжнім творцем власної долі і долі своєї країни.
15 лютого 2024 року в Мирогощанському аграрному фаховому коледжі, в рамках тижневика
комісії природничо-математичних дисциплін, викладачами Лимаренко Т.В., та Добридень І.А., для
студенгтів І-х курсів було проведено виховну годину на тему «Ми за здоровий спосіб життя».
Утвердження здорового способу життя – важливе загальнодержавне завдання. Всіма силами
сприяти її вирішенню – обов`язок усіх людей, кожного жителя нашої країни. Продовжувати читання

14 лютого увесь світ відзначає свято закоханих – день Святого Валентина, день, в який люди відкрито говорять про найбільш прекрасне в світі почуття – про любовЗ нагоди цього свята викладачем Корнійчук Н. М. була проведена концертна програма та конкурси для глядачів. Між конкурсами звучали музичні номери солістів Ангеліни Степанюк, Артема Невірця та Максима Гончарука.

Продовжувати читання

14.02.24 викладач Кругліцька Надія Олександрівка провела відкрите заняття з математики у групі А-11 на тему : Прямокутна система координат в просторі. Студенти, розвиваючи просторову уяву , ознайомилися з поняттям системи координат в просторі, навчились будувати точки за їх координатами.

13 лютого 2024 року в Мирогощанському аграрному фаховому коледжі, в рамках тижневика комісії природничо-математичних дисциплін, було проведено олімпіаду з математики між студентами І-х курсів. Найбільшу кількість балів (перше місце) набрали:

  • Корендович Іван, група ОТ-11;
  • Васільєва Ірина, група ОТ-11;
  • Крець Максим, група М-12;
  • Будник Яромир, група М-12.

На другому місці студенти:

  • Денисюк Володимир, група Е-11;
  • Карпюк Анастасія, група ЗБ-11.

На третьому місці:

  • Пуккалюк Андрій, група М-12.

Продовжувати читання

12 лютого 2024 року викладач електротехнічних дисциплін Давидов В.С. в групі Е-31 провів відкрите заняття з освітньої компоненти «Електропостачання» на тему: «Конструкція та спорудження повітряних ліній електропередач». Метою заняття є ознайомлення здобувачів освіти з будовою та монтажем арматури для повітряних ліній.

Продовжувати читання

7 лютого 2024р. в групі М-22 о 14 год, в аудиторії №22 викладач комісії “Технічних дисциплін”  Цикалюк Юрій Олексійович провів відкрите заняття з навчальної дисципліни “Трактори, автомобілі і ПММ“на тему: «Газорозподільний механізм». На занятті були присутні голова комісії Мельник Ольга Миколаївна та викладачі коледжу

5 грудня 2024р. в групі МСК-14 було проведено відкрите зайняття з дисципліни “Технічний сервіс та ремонт машин та обладнання “на тему: «Виробничий та технологічний процеси ремонту машин». Проведено викладачом Корнелюк Л.П.

Продовжувати читання

29 січня, українці вшановували пам’ять Героїв Крут — українських студентів, які ціною власного життя у 1918 році зупинили більшовицький наступ на Київ.
Сьогодні під час виховної години студенти- першокурсники групи Т-ТК-11 Мирогощансько аграрного фахового коледжу теж вшанували пам’ять Героїв Крут. Студенти декламуючи вірші відтворювали події тих часів. Так історично склалось, що і зараз більшість молоді і студенства знову стали на захист свободи і незалежності, як і колись в бою під Крутами. Ця акція пам’яті передусім нагадує нам про циклічність історії: і ворог у нас впродовж століть залишається тим самим, і методи його не змінюються.Куратор Т-Тк-11 Сиротинська Оксана Віталіївна. Виховна година на тему: ” Пам”яті Героїв Крут”

Продовжувати читання

    1932-33 роки – 2022-23 роки (90 років другого голодомору в Україні).

     Сталінщина своїми жахіттями, державним садизмом перевершила все. Геноцид винищив найдіяльніші, найздібніші сили народу. За які ж гріхи нам випала така доля?”(Олесь Гончар) Продовжувати читання

29 листопада 2023р. викладачами комісії електротехнічних дисциплін
І.В.Терновик та В.А.Стребчук провели відкриту виховну годину присв’ячену
до: «Дня пам’яті жертв Голодомору».
Щороку в четверту суботу листопада ми згадуємо всіх тих, хто
постраждав від геноциду, влаштованого кремлем, та вшановуємо їх світлу
пам'ять запаливши свічку у вікні о 16 годині.
Цього року до “Дня пам’яті жертв Голодомору” Український інститут
національної пам’яті ініціював акцію “Пам’ятай про жертв Голодомору.
Підтримай тих, хто бореться за Україну”, символом якої стала окопна свічка. Продовжувати читання

28 листопада 2023 року здобувачі освіти групи МГ-21 спеціальності
«Будівництво та цивільна інженерія» разом з викладачем навчальної
дисципліни «Будова і експлуатація автомобіля» Давидовим С. Г. провели
екскурсію в ПрАТ «Рівне-Авто», що є офіційним дилером автомобілів КІА
(Південна Корея) і CHERY (Китай).
В автосалоні для екскурсантів була надана можливість відкрити капот
чи багажник, сісти на місце водія і вияснити особливості конструкції
агрегатів і вузлів двигуна, трансмісії, ходової частини, механізмів керування
та робочого і допоміжного обладнання. Консультанти з продажу намагались
відповісти на всі питання, які виникали в процесі поглибленого
ознайомлення з конструктивними рішеннями сучасних автомобілів.
На дільниці автосервісу здобувачі освіти ознайомились з організацією
і технологією виконання регламентних робіт гарантійного і
післягарантійного обслуговування транспортних засобів. Продовжувати читання

Голодомор – це геноцид української нації, це спроба упокорити українців, спроба остаточно ліквідувати український спротив радянському режиму, це спроба знищити паростки самостійної, незалежної Української Держави. Продовжувати читання

Свинарство є важливою галуззю сільського господарства, яка несе на собі велику відповідальність за забезпечення населення цінними продуктами харчування . Роль свинартва в сучасному світі стає все більше й більше визнаною і важливою.Тому варто високо оцінювати внесок свинарста і підтримувати розвиток цієї галузі. Невідємною і відповідальною складовою ведення галузі є вміння правильного планування опоросів. Опорос – це один з найважливіших етапів в розвитку свинарства. Від правильно організованого процесу опоросів залежить якість вирощення поросят, продуктивність свиноматок та фінансовий результат. Саме ці важливі питання розглядались 23 листопада на відкритому занятті, студентами групи Т-32, яке було проведено викладачем технологічних дисциплін Сиротинською О.В з навчальної дисципліни”Технологія виробництва продукції свинарства” на тему : “Організація і техніка проведення опоросу”. Продовжувати читання

Сучасний світ – це видимі і невидимі економічні зв’язки, які повсюди нас
супроводжують.Немає жодної людини, яка б не була залучена в ринкові і грошові відносини.
Безробіття, інфляція, робочі місця, доходи, процентні ставки … Як розібратися в цьому?
Щоб відповісти на ці питання, необхідно знати правила та принципи функціонування
ринкової економіки, які студенти вивчають на заняттях з економічних дисциплін. Для їх
закріплення Продовжувати читання

Щодня в світі тисячі людей хворіють та помирають через паління, алкоголь, наркотики. І незважаючи на це, одночасно інші тисячі людей стикаються із спокусою першої викуреної цигарки, першої випитої чарки, та “кайфу ” від наркотиків. Вживання алкоголю та паління тютюну прискорює процес старіння організму, збільшує ризик захворювань. Чому ж ми бездумно втрачаємо роки життя? Продовжувати читання

Швидкість, надійність і точність документообігу в установі забезпечується раціонально поставленим процесом діловодства. Це значно спрощує доступ до якісного обслуговування користувачів. З метою ознайомлення з організацією сучасного діловодства, 20 листопада 2023 року, в рамках тижневика комісії соціально-економічних дисциплін, студенти груп Отс-12 та От-21 відвідали Центр надання адмінастративних послуг Мирогощанської громади і ознайомились з роботою структурного підрозділу, процесом реєстрації, оформлення та видачі різноманітних док Продовжувати читання

16 листопада 2023 року в рамках тижневика комісії «Природничо-математичних
дисциплін» викладачка хімії Т.В. Лимаренко провела практичне заняття « ЇЇ
величність, Хімія». Метою заходу було показати зв'язок хімії з повсякденним життям,
розвивати вміння пояснювати хімічні процеси. Продовжувати читання

В рамках тижневика комісії природничо-математичних дисциплін 16.11.2023 р. викладачами інформатики Добридень Іриною Антонівною та Корнійчук Наталією Михайлівною був проведений інтелектуальний конкурс «Брейн-ринг». У конкурсі змагалися команди груп М-11 та М-12. Перемогла дружба. Вітаємо переможців! Продовжувати читання

«Безпека понад усе»

15 листопада 2023 року відповідно до плану роботи комісії «Електротехнічних
дисциплін» в групі Е-32 викладачі Терновик В.Я., Новосад Д.П. провели
Workschop «Апаратура керування і захисту ел.установок».
Метою проведення такого практичного заняття є ознайомлення з
методикою вибору пуско-захисної апаратури для запобігання виходу з ладу
електрообладнання, виникнення аварійних режимів роботи, що може бути
причиною нещасних випадків та виникнення пожеж. Продовжувати читання

15 листопада 2023 року в рамках тижневика комісії «Природничо-математичних дисциплін» викладачкою Дубинецькою О.Ф. . в групі ЗБ-11 було проведено відкрите

заняття на тему: «Основні поняття генетики. Закономірності спадковості та мінливості організму». Продовжувати читання

14 листопада 2023 року викладачами природничо-математичних дисциплін Голоюх.Н.М., Гук В.М., Кругліцька Н.О. та Ляш Л.А в рамках  тижневика комісії серед груп студентів першого курсу було проведено математичну вікторину “Найрозумніший”.Всі групи показали хороший результат.Група М-11 та М-12 набрали найбільшу кількість балів. Продовжувати читання

12 листопада відбулась обласна спартакіада працівників ВНЗ І-ІІ р.а., ВПУ і агроформувань ТГ Рівненської області присвячених Дню працівника сільського господарства. Змагання проводились з п`яти видів спорту: настільний теніс, шахи, шашки, стрільба, дартс, в яких прийняли участь 11 команд.
В змаганнях успішно виступила команда працівників.
Настільний теніс ІІ – місце Зембаль М.С., Науменко І.П.
Дартс ІІІ – місце Кравцова А.М., ІV – місце Білоус В.М.
Шашки ІV – місце Гоженко О.М., Коротун В.Ф.
Стрільба ІV – місце Кисіль Г.В., Кисіль В.В.
Шахи IV – місце Дубинецька В.Р. Борисов О.В.
Призери змагань нагороджені грамотами ФСТ “Колос” Продовжувати читання

08.11.2023р. В м.Рівне відбувся 2 тур обласної спартакіади серед здобувачів передвищої фахової освіти з волейболуд серед дівчат.Команда Мирогощанського аграрного фахового коледжу стала бронзовим призером спартакіади.Вітаємо студенток нашого коледжу.

                                                                                                                                                                                                                                                                          Рада КФК Продовжувати читання

«Моя майбутня професія»

08 листопада 2023 року в рамках тижневика комісії «Електротехнічних дисциплін» викладачі Давидов В.С., Панчук Ю.О. провели екскурсію для студентів групи Е-32 з навчальної практики «Технічне обслуговування ремонт електрообладнання і засобів автоматизації» на тему «ТО і ремонт трансформаторів».

Під час екскурсії студенти були ознайомлені з конструкцією районної трансформаторної підстанції 35/10 кВ «Мирогоща» та споживчими трансформаторними підстанціями КТП 10/0,4 кВ, які знаходяться на території коледжу. Продовжувати читання

8 листопада 2023р групою ЗБ-МГ-31 разом із куратором Кравчук Ю.Є. було проведено відкриту виховну годину на тему: «День української писемності та мови».

Щороку восени відзначають День української писемності та мови — у пам’ять про святого Нестора Літописця. Свято започаткували 6 листопада 1997 року. До 2023 року його відзначали 9 листопада — у день вшанування пам’яті преподобного Нестора Літописця — за юліанським календарем, за яким церква жила донедавна.

Виховна година нагадує про давність української мови, яка є єдиною державною, про історію її абетки, розповідає про розвиток української писемності, та й загалом популяризує українську мову в Україні та за кордоном. Продовжувати читання

08 листопада 2023 року Швед Ю.О. та Левченко І.П. в рамках тижневика
комісії електротехнічних дисциплін провили інформаційно-пізнавальний
захід для студентів 1 курсу груп Е-11, Еп-12 «Моя майбутня професія»
Метою заходу було ознайомити студентів з обраною професією-
електрика. Студенти дізнались що електрик – це фахівець, робота
якого пов'язана з електричними приладами та обладнанням. З появою
все більш різних електричних приладів, ускладненням електротехніки
професія розгалужується на безліч спеціальностей:
електромонтажник, електромеханік з ремонту устаткування (в
залежності від спеціалізації), електромонтер, технік-електрик,
електрослюсар та ін.. А також із основними перевагами вибраної
професії, та важливість електрики в теперішній час.
Даний пізнавальний захід сприятиме формуванню свідомості студентів
та їх важливості до обраної професії. НАШЕ МАЙБУТНЄ В ВАШИХ
РУКАХ! Продовжувати читання

Корисно знати !!!

Правильна робота засобів вимірювальної техніки, що перебувають в
експлуатації – запорука гарних відносин між споживачем та постачальником.
В рамках тижневика комісії «Електротехнічних дисциплін» 08 листопада
2023 року, викладачем Стребчуком В.А. в групі Е-42 було проведено відкрите
заняття на тему: «Випробування електрообладнання і засобів автоматизації».
Метою заняття є ознайомлення студентів з методами та причинами
проведення повірок засобів вимірювальної техніки.
Протягом заняття розглянули  причини та наслідки, а також сукупність
операцій, що включає перевірку та маркування та видачу документа про
повірку засобів вимірювальної техніки, які встановлюють і підтверджують, що
зазначений засіб відповідає встановленим вимогам. Продовжувати читання

«Рівень життя сучасної людини визначається автоматизацією виробничих

процесів »

07 листопада 2023 року в рамках тижневика комісії «Електротехнічних
дисциплін» викладачем Харчуком Ю.В. в групі Е-41 було проведено відкрите
заняття на тему: «Автоматизація установок водопостачання та зрошення».
Метою заняття є ознайомлення студентів з регулюванням та керуванням
виробничими процесами без участі людини, а лише під її контролем. Продовжувати читання

« Майбутнє за альтернативними джерелами живлення »

06 листопада 2023 року в рамках тижневика комісії «Електротехнічних
дисциплін» викладачі Тимощук Р.М. та Єнич В.В. провели Workschop
«Дослідження ВДЕ (відновлювальних джерел енергії) на прикладі
фотовольтаїки (сонячні панелі)» серед студентів 4 курсу. Саме проведення
таких заходів допомагає ознайомити майбутніх фахівців енергетичної галузі з
сучасними альтернативними джерелами енергії. Продовжувати читання

У рамках тижневика комісії технічних дисциплін у коледжі проходить виставка студентських робіт. Це роботи, що виконуються згідно навчальних програм із дисциплін «Основи нарисної геометрії та інженерна графіка» спеціальності 208 «Агроінженерія», «Інженерна графіка» спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія»» та «Креслення та образотворча грамота» спеціальності 206 «Садово-паркове господарство», а також вироби виготовлені у гуртку «Кресляр» – орігамі, декупаж, плетіння із лози, композиції із тканини і природніх матеріалів, мотанки та інше. Метою виставки є залучення до світу точних наук, творчості і краси усіх бажаючих. Підготували виставку разом із студентами викладачі Ольга Мельник та Вадим Корнелюк. Продовжувати читання

В рамках тижневика комісії технічних дисциплін 02.11.2023р, о 12год, в аудиторії #10 викладач комісії “Технічних дисциплін”  Яковлев Віталій Ваерійович провів відкрите заняття з навчальної дисципліни “Інженерно-технічне устаткування будівель” на тему “Внутрішні водопровідні мережі”. На занятті були присутні студенти групи МГ-31 та викладачі коледжу. Продовжувати читання

1 листопада 2023 в рамках тижневика комісії технічних дисциплін викладачі Біляк О.В та Корнелюк А.І. провели олімпіаду з навчальної дисципліни «Технічна механіка» серед студентів груп М-21,  М-22, МС-13 та МСК-14. Саме проведення таких заходів допомагає навчити майбутніх інженерів елементів творчості, а також вмінню узагальнювати отримані знання при розв’язуванні конкретних завдань.
Переможцями стали :

І місце- Науменко Олена,

ІІ місце – Шокур Владислав та Черняк Артем,

ІІІ місце – Гук Мар’яна. Вітаємо переможців та всіх учасників! Продовжувати читання

31 жовтня в Мирогощанському аграрному фаховому коледжі пройшов І етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. В  конкурсі брали участь  знавці творчості великого Генія української нації.  Мета конкурсу – вшанування творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка, виявлення творчо обдарованої молоді, розвитку її потенціалу, виховання у молодого покоління поваги до мови і традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти в Україні. Продовжувати читання

26 жовтня, в рамках тижневика комісії технічних дисциплін викладачем Соловей О.А, було проведено відкрите заняття з навчальної дисципліни «Матеріалознавство і технологія конструкційних матеріалів». Тема заняття: «Основи термічної обробки сталі».
Термічна обробка сталі використовується в різних галузях і сферах діяльності для поліпшення властивостей сталі або надання їй певних характеристик.
Майстри ще задовго до нашого часу застосовували найрізноманітніші методи гартування: занурювали нагріту металеву смужку у вино, олію, в просту чи підсолену воду.
Колишні рецепти доповнюються новими, удосконаленими на основі наукових досліджень термічної обробки.
Щоб правильно зрозуміти усі видозміни ТО, потрібно добре уявляти собі, які процеси відбуваються в сталі при нагріванні і охолодженні.
Отже, на занятті студенти групи М-21 розібралися що таке термічна обробка, які є види і де її застосовують. Продовжувати читання

Ось і закінчилась піврічна практика студентів Мирогощанського аграрного фахового  коледжу та ще 34 українських студентів в фермерських господарства Німеччини. За ці 6 місяців вони подорослішали, отримали знання та практичні навички ведення фермерського господарства. Протягом практики вони не тільки працювали та набували досвіду, вони відпочивали, їздили на екскурсії, знайомились з культурою та побутом Німеччини. Українські студенти змогли застосувати свої знання іноземної мови, зокрема німецької, на практиці у спілкуванні з приймаючою родиною. Протягом практики   всі студенти заповнювали щоденник практики та на його основі отримали сертифікати. Вітаємо Анастасію Альяну, Дарину Боровець,  Дарину Паляскевич, Інну Пухир з успішним проходженням технологічної практики у фермерських господарствах півдня Німеччини. Дякуємо німецькій стороні та зокрема АКІ за всебічне сприяння у цій справі. Слава ЗСУ! Все буде Україна! Продовжувати читання

Студенти й викладачі написали диктант єдності.
Аркуш, ручка – усе, що потрібно, щоб 27 жовтня опинитися на одній хвилі з тисячами
українців, які щороку пишуть диктант національної єдності. Ідея об’єднання нації силою слова не
оминула студентів та викладачів нашого коледжу.
В аудиторії людно. Тут зібралися студенти й викладачі, щоб стати учасниками своєрідного
всеукраїнського флешмобу- написання диктанту єдності. Продовжувати читання

             Ми живемо на чудовій, багатій, мальовничій землі — на нашій славній Україні. Тут жили наші
прадіди, діди, тут живуть наші батьки, тут корінець роду українського, що сягає сивої давнини. Ми
українці любимо свою землю, свій рідний край, з його багатющими народними традиціями,
славною історією, мальовничою природою, багатою мелодійною мовою.
Згідно з указом президента 27 листопада оголошено Днем української писемності та мови.
Але засновано його було значно раніше- ще в 1917 році – на честь преподобного Нестора
Літописця. Він став достойним послідовником творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія.
Пройшла наша мова тернистий і важкий шлях. Мову нашого простого українського народу
передав нам у спадок Григорій Сковорода, вдосконалив їі І.П. Котляревський, а
основоположником сучасної української мови стан наш великий Кобзар – Т.Г.Шевченко.
Тому це свято не обійшло і наш коледж.Викладачі Декер Віра Василівна та Цикалюк Наталія
Олексіївна провели виховну годину « Мова наша калинова ». Студенти коледжу з цікавістю
прослухали розповідь про життєвий шлях Нестора Літописця, про становлення української мови.З
жвавим інтересом були переглянуті відео матеріали про виникнення і розвиток української мови.
Такі заходи допомагають нашим студентам глибше пізнати історію рідної мови, а також дають
змогу більш детальніше вивчити нашу мову.
Для кожного народу дорога його мова, а нам, українцям, найближча до серця — українська.
Тож давайте разом вивчати, зберігати та примножувати українську мову, і нехай нашому народу
ніколи не буде переводу. Продовжувати читання

24 жовтня 2023 року Шевчук В.Т. та Кисіль Г.В. в рамках тижневика комісії гуманітарних дисциплін здійснили екскурсійну поїздку з групою ЗБ-11. Метою поїздки було ознайомлення з історією міста та Острозької академії. Студенти дізнались про діяльність князів Острозьких та важливість їх ролі у розвитку української історії та культури під час цікавої та змістовної екскурсії музеєм  історії Острозької академії, що розповідає про історію університету з 1576 р. до наших днів та про історію приміщень у яких розташований навчальний заклад.

Подібні  екскурсії сприяють ормуванню національної свідомості, любові до рідного краю, свого народу, прищеплення шанобливого ставлення до культури, забезпечення духовної єдності поколінь.

Продовжувати читання

25 жовтня 2023 року викладачами іноземних мов комісії гуманітарних дисциплін було організовано
виставку стінгазет "Англомовні та німецькомовні країни". Студенти активно долучились до роботи,
проявили свої творчі вміння, знання іноземних мов і традицій німецькомовних та англомовних країн.
На папері ожили визначні місця Німеччини, Австрії, Великобританії, Австралії та США. Творча робота
сприяє розширенню культурного кругозору, розвитку естетичних смаків, підвищує мотивацію до
вивчення іноземних мов та культур інших країн. Дякуємо студентам I та II курсів за активну участь. Продовжувати читання

24 жовтня 2023 року в рамках тижневика комісії гуманітарних дисциплін викладачем Євтушенко Л.Р. було проведено квест-гру «Подорож країнами Європи» для студентів груп Е-11 та Е-12. Якого б віку ти не був, гра-змагання  – це завжди захоплююче та цікаво. Студенти мали  змогу здійснити заочну мандрівку європейськими країнами, пригадати їхні столиці, визначні місця, розміщення на карті. Конкурс «Секрети європейських казкарів» спонукав поринути у світ дитинства та пригадати улюблених казкових героїв, а «Україна – наш дім» – пригадати важливі історичні назви та дати, пов’язані з рідною країною. При розгадуванні кросворду учасникам знадобились швидкість, кмітливість і, звичайно, знання англійської мови. Першими свою мандрівку завершили студенти групи Е-11, яких щиро вітаємо з перемогою. Дякуємо ЗСУ за можливість навчатися! Слава Україні!

Продовжувати читання

Мій рідний край такий веселий,

Мій рідний край такий сумний!

(Г. Чупринка)

Історія без краєзнавства, що книжка без ілюстрацій, не барвиста і мало переконлива. З метою урізноманітнення форм і методів  при вивченні навчальної дисципліни «Історія України» проводимо заняття-екскурсії до місць пам’яті, пов’язаних із військовою звитягою Українського народу та одночасно знайомимо студентів з історією краю. Протягом тижня, з 16 по 20 жовтня, студенти Мирогощанського аграрного фахового коледжу відвідали: Дубенський замок (група ОТ-21), історико-меморіальний комплекс «Поле Берестецької битви» (група М-21), Волинський краєзнавчий музей, Музей українського війська і військової техніки та замок Любарта, що в місті Луцьк (групи А-21 і Т-Тк-21).

Під час занять-екскурсій викладач Лариса Бутрій приділила особливу увагу питанням українських військових традицій від давнини до сьогодення, гідного вшанування бойового подвигу, звитяги, самовідданості громадян, які присвятили своє життя служінню Українському народу та захисту Вітчини.     Зроблено наголос на посилення суспільної уваги та турботи про захисників рідної землі, збереження та розвиток національних військових і обрядово-побутових традицій, популяризацію серед студентської молоді військової справи,  здорового способу життя. Продовжувати читання

23 жовтря 2023 року в рамках тижневика гуманітарних дисциплін викладачем іноземних мов Гаврилюк О.І. було проведено олімпіаду з англійсько мови серед ІІ курсів. Знання іноземних мов, а зокрема англійської – це невід’ємний компонент успішної людини і спеціаліста зокрема. Студенти показали неабияке завзяття у виконанні завдань. Переможцями стали : І місце – Василевський Юрій МГ-21, ІІ місце – Ковальчук Дмитро А-21, ІІІ місце –  Кирилюк Софія А-21. Вітаємо переможців та всіх учасників!  Бажаємо  надалі вивчати англійську мову! Дякуємо ЗСУ і Слава Україні! Продовжувати читання

Важливу роль коні виконують в розвитку фізичної культури і зміцненні здоров’я людей, а також в спорті і охороні правопорядку (кінна поліція).

Конярство являється не лише додатковим джерелом виробництва м’яса і молока, а також використовують на внутрішньогосподарських роботах: по обслуговуванню тваринницьких ферм; для обробітку ґрунту, перевезення вантажів. На конях можна працювати круглий рік, в будь-яку погоду, по будь-якому рельєфу місцевості.

Коней використовують і в ролі донорів в біологічній промисловості для виготовлення лікарських і профілактичних сироваток, лікувального шлункового соку, а також для виробництва шкіряної сировини.

20 жовтня студенти технологічного відділення разом із викладачами Кушнірук Т.С. і Козіцькою Є.М. відвідали кінно-спортивний клуб «Вільні» с.Мирогоща, де студенти закріпили свої теоретичні знання з навчальної дисципліни: «Конярство» і «Годівля сільськогосподарських тварин», а саме: утримання і годівля коней, види упряжі для коней, інвентар, а також ознайомились з  запряганням і розпряганням коней.

Дякуємо дирекції КСК «Вільні» за змістовно проведену екскурсію і в подальшому надіємось на  співпрацю з ними.

Продовжувати читання

18 жовтня в Рівненському економіко-технологічному фаховому коледжу відбулись змагання серед студентів закладів фахової передвищої освіти Рівненської області. В змаганнях прийняли участь 5 дівочих команд і 6 команд юнаків. Продовжувати читання

Людина утримує тварин з метою одержання від них максимальної продуктивності.  Тому, техніка-технолога з виробництва і переробки продукції тваринництва завжди цікавить кінцевий результат – вплив корму на продуктивність.  Головна увага спрямована на забезпечення повноцінної годівлі і правильного утримання тварин.

Поліпшуючи годівлю, досягають не тільки високої продуктивності, а й раціональної витрати кормів на одиницю виробленої продукції. Недостатня годівля негативно впливає на здоров’я тварин і при тривалому недогодуванні розвиваються різні захворювання.

Студенти технологічного відділення, разом із викладачами, провели екскурсію на сімейну ферму «Молочний край» с. Мирогоща, де ознайомилися із утриманням, годівлею тварин і технологією заготівлі кормів, а саме силосу. Продовжувати читання

«Технологія відтворення сільськогосподарських тварин», «Технологія виробництва продукції свинарства», «Конярство», « Технологія переробки продукції тваринництва» – саме ці навчальні дисципліни є одними з провідних при підготовці техніка – технолога з виробництва і переробки продукції тваринництва. Продовжувати читання

ЗУПИНИСЬ! НЕ СПАЛЮЙ ЛИСТЯ!!!

 Осінь у багатьох асоціюється з пожовклим опалим листям і щороку постає питання перед кожним, що з ним робити? Листя, що опадає восени з дерев – не сміття. Розкладаючись у ґрунті, воно збагачує мінеральними і органічними речовинами, структурує  ґрунт, покращуючи його якість, створює умови для розвитку ґрунтової мікрофлори і фауни. У лісі ніхто не готує ґрунт – природа робить його сама з щорічно отримуваного матеріалу – опалого листя. Отже, воно корисне.

Продовжувати читання

Плодівництво одна з галузей агрономії, що дозволяє вирощувати якісні плоди на основі сучасних досягнень, але неможливо виростити якісну продукцію не володіючи базовими знаннями. Саме з цією метою студенти спеціальності 201 Агрономія в молодому саду Мирогощанського аграрного фахового коледжу, на навчальній дисципліні Плодівництво, під керівництвом викладача Науменко Ганни вивчали будову плодового дерева і його утворень. Отримані знання допоможуть у майбутньому вміти правильно сформувати крону дерева і отримати з нього високий і стабільний врожай. Продовжувати читання

Топіарна стрижка рослин мистецтво давнє, це надання красивої форми декоративним деревам та кущам. Саме такі навики здобувають студенти спеціальності 206 Садово-парокве господарство Мирогощанського аграрного фахового коледжу. Продовжувати читання

12 жовтня 2023 року в групі А-31 викладач агрономічних дисциплін Міщук Василина Петрівна провела відкрите зайняття з дисципліни “Рослинництво” на тему “Сучасна технологія вирощування озимої пшениці” Продовжувати читання

Пересадити велике дерево для спеціалістів спеціальності 206 Садово-паркове господарство Мирогощанського аграрного фахового коледжу не проблема. Сьогодні майже рік, як студенти даної спеціальності персадили крупномір топіарної форми “Гриба” з туї західної. Можна підвести підсумки, дерево успішно прижилося і дало прирости. Тепер всі бажаючі можуть милуватися формою крони і красивим кольором дерева перед фасадом нашого коледжу. Продовжувати читання

Невідємною частиною освітнього процесу у Мирогощанському аграрному фаховому коледжі є практична підготовка, де студенти спеціальності 206 Садово-паркове господарство під керівництвом викладачів Бідюка Івана, Кравчук Юлії та Борисова Олександра, на власному досвіді опановули практичні навички технології посадки рослин з горщиків та з комом землі, розширивши асортимент декоративних рослин садово-паркової зони коледжу.

Продовжувати читання

Бібліотекарі МАФКу 5.10.23р. провели виховну годину на тему:”У царстві мудрості, історії і тиші”до Дня бібліотек.
Студенти групи Т-31 ознайомили із загальнонародним святом, адже через бібліотеки на різних етапах життя проходить все населення країни.
Бібліотеки є єдиною надійною пам’ятю роду Продовжувати читання

В рамках проведення тижневика комісії фізичного виховання і захисту України викладачами комісії проводиться першість МАФКу з футболу серед студентів коледжу Продовжувати читання

В рамках проведення тижневика комісії фізичного виховання і захисту України викладачами комісії проводиться першість МАФКу з волейболу серед студентів коледжу Продовжувати читання

В рамках проведення тижневика комісії фізичного виховання і захисту України викладачами комісії проводиться першість МАФКу з легкої атлетики серед студентів коледжу Продовжувати читання

В рамках проведення тижневика комісії фізичного виховання і захисту України викладачами комісії проводиться першість МАФКу з армспорту серед студентів коледжу Продовжувати читання

04 жовтня 2023 року викладачі електротехнічних дисциплін Мирогощанського
аграрного фахового коледжу Швед Ю.О., Давидов В.С. провели в групах Е-21
та Еп-22 відкриту виховну годину до Міжнародного Дня боротьби проти
насильства
Під час виховного заходу було ознайомлено групи студентів – що насильство в
усіх його проявах існує в суспільстві з прадавніх часів. Якщо поспостерігати за
історією людства на нашій планеті, то на жаль вона нагадувала б панораму
розвитку насильства і несправедливості.
-Той, хто не має співчуття, жорстокий.
– Жорстокість – безжалісність, безпощадність, нелюдськість.
– Жорстокість є завжди результат страху, слабкість та боягузтво.
-Жорсткість – це зародження злого розуму і часто боягузливого серця.
-Жорстокість завжди виникає від безсердечності та слабкості.
Особливу тривогу викликають не тільки прогресуюча відчуженість,
підвищена тривожність, духовна спустошеність дітей, а й їхній цинізм,
жорстокість, агресивність. Тому існує нагальна потреба в удосконаленні
системи профілактичної роботи серед неповнолітніх силами навчального
закладу та батьків. Продовжувати читання

4 жовтня у навчальному закладі було проведено традиційне розважально-спортивне свято «Козацькі забави» присвячене  Дню захисників та захисниць України та Дню українського козацтва.

“Козацькі забави” – ще одна можливість зберегти зв’язок між поколіннями. Це свято, живе і неповторне, дозволяє студентам нашого коледжу відчувати себе певним чином причетними до славної історії свого народу.

Немає нічого кращого ніж свята, що пов’язані з народними традиціями. Студенти всіх відділень  приймають  активну участь в цьому заході. Саме під час таких заходів видно згуртованість, дружність, колективізм кожного відділення.

У цьому році козаки змагалися у п’яти особистих і двох командних конкурсах.

Найвправнішими козаками виявились хлопці відділення «Механізація». Продовжувати читання

4 жовтня викладачем циклової комісії агрономічних дисциплін Науменко Г.В. було проведено відкрите заняття з навчальної дисципліни «Плодоовочівництво» по  темі: «Зеленні та пряні культури. Вирощування салату».

Під час лекційного заняття з елементами бесіди, студенти групи ОТ-31 ознайомилися з асортиментом зеленних та пряних культур, розглянули особливості вирощування, збирання і підготовки до реалізації салатної продукції. Продовжувати читання

2-3 жовтня у Мирогощанському аграрному фаховому коледжі проводилась першість з кульової стрільби між збірними командами відділень присвячена Дню захисників і захисниць України.

В особистому заліку призові місця зайняли:

І-місце студент групи ОТ-21 Федьків Максим

ІІ-місце студент групи М-32 Гелета Артем

ІІІ-місце студент групи МГ-21 Лаба Денис

В командному заліку найвлучнішими стали студенти:

І-місце відділення Електрифікація

ІІ-місце відділення Механізація

ІІІ-місце відділення Агрономія Продовжувати читання

Іноземна мова за професійним спрямуванням – невід’ємна складова успішного спеціаліста. Якщо ти хочеш досягти гарних результатів та бути конкурентоспроможним на ринку праці – потрібно вчити іноземну мову. Так 29 вересня 2023 викладачем іноземних мов Гаврилюк О.І. було проведено відкрите заняття з дисципліни “Іноземна мова за професійним спрямуванням” в групі Т31тема – “Іm Hotel”. Під час заняття студенти опрацьовували нову лексику, тренувались в аудіюванні , заповнювали форму поселення в готель, застосовували нові знання на практиці, розігрували діалоги. Загалом заняття пройшло в цікавій та невимушеній атмосфері.

Продовжувати читання

Домедична допомога є важливим фактором при наданні допомоги постраждалим. Адже від того, яку кваліфіковану допомогу нададуть оточуючі постраждалому залежить подальше життя та здоров’я людини.02.10.2023 року викладачем комісії фізичного виховання та захисту України, Конюшек Ю.В., у групі ЗБ -11 було проведено заняття на тему:”Надання домедичної допомоги при порушеннях дихальних шляхів”.Під час заняття викладач ознайомила студентів із алгоритмом надання допомоги, оглянули вміст індивідуальної аптечки і вчилися практично застосовувати прийом Геймліха.

Поки українські військові захищають нашу землю, працівники та студенти коледжу продовжують плести маскувальні сітки на потреби ЗСУ.

Комісія фізичного виховання і захисту України Продовжувати читання

27 вересня 2023 року, викладачі Мирогощанського аграрного фахового коледжу
Дубинецька О.Ф., Шевчук В.Т. та студенти груп ЗБ-11 і ОТ-11 в лекційній залі коледжу, провели
відкриту виховну годину до Дня партизанської слави для студентів першого курсу відділення
«Агрономія». Продовжувати читання

28 вересня в актовій залі коледжу був проведений вечір зустрічі з професією відділення «Агрономія».

Студенти старших курсів всерйоз і жартома познайомили нове поповнення з обраними спеціальностями та викладачами, які будуть їх навчати протягом кількох років.

Завдяки художнім номерам,  цікавим конкурсам у залі панувала святкова і дружня атмосфера. Продовжувати читання

27 вересня 2023року на відділенні«Електрифікація» проведено традиційне
свято знайомства з професією «Я – електрик»
Осінь–це пора різних відтінків, яка викликає у кожного свої емоції. А в
одночас, вона є ще незнайомою, для студентів котрі вступили до лав
Мирогощанського аграрного фахового коледжу. Викладачі та студенти старших
курсів, відділення «Електрифікація» ознайомили першокурсників з обраною
професією, лабораторіями, викладачами та дисциплінами, які вони будуть
вивчати протягом навчання. Родзинкою свята були конкурси, в яких активну
участь взяли студенти першого курсу. Продовжувати читання

Агроном – вічна, творча та складна професія
Прогноз фітосанітарного стану посівів польових культур та визначення біологічного врожаю кукурудзи. Саме на такі теми на відділенні “Агрономія” відбулося практичне заняття серед студентів груп А-31, А-32 на основному дослідному полі коледжу.

Продовжувати читання

25 вересня 2023 року в групі Т-31 викладачем комісії природничо- математичних дисциплін Ляш Лідією Адамівною було проведено відкрите заняття на тему: «Розв”язування систем трьох лінійних рівнянь з трьома невідомими» На занятті студенти познайомились з біографією розробника методу розв”язування систем лінійних рівнянь швейцарського математика Габріеля Крамера, навчились користуватись формулами Крамера. Заняття пройшло активно, змістовно  і  пізнавально. Продовжувати читання

14.09.2023 викладач комісії фізичного виховання Романів Ю.В. на стадіоні коледжу в групі М-11 провів відкрите заняття на тему “Легка атлетика. Біг на короткі дистанції. Стрибки в довжинуз розбігу”. Після проведення підготовчої частини заняття, де були використані загально-розвиваючі і спеціально-підготовчі вправи, викладач ознайомив студентів з теоретичною і спеціальною складовою виконання цих легкоатлетичних дисциплін. Заняття пройшло активно, змістовно і пізнавально. Продовжувати читання

Вже традиційно на спеціальності 206 Садово-паркове господарство проходить навчальна практика з дисципліни “Дендрологія” де студенти ІІ курсу під керівництвом викладача Бідюка Івана Васильовича збирають гербарні зразки деревних росли на території коледжу та паркової зони населеного пункту.  Продовжувати читання